دانستنی های گربه, سلامت گربه

معرفی ۱۰ غذای گربه محبوب رویال کنین

10 نوع غذای گربه رویال کنین

شناخت غذاهای محبوب گربه‌ها تاثیر به‌سزایی در مراقبت بهتر و افزایش طول عمر آن‌ها دارد. رویال کنین (Royal canin) از مطرح‌ترین شرکت‌های تولید کننده غذاهای حیوانات طرفداران بسیاری در میان صاحبان پت در سراسر جهان دارد، همچنین در ایران نیز از پروفروش‌ترین برندها به شمار می‌رود. یکی از پراهمیت‌ترین نکات در انتخاب غذای گربه توجه به سازگاری آن با متابولیسم بدن و شرایط جسمی آن‌هاست و لازم است که شما به عنوان صاحبان پت توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته‌باشید. در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از محبوب‌ترین غذای گربه رویال کنین که سازگاری بالایی با فیزیک بدنی و دستگاه گوارش گربه‌ها دارد اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ای برای حیوان خانگی خود داشته‌باشید؛ پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دسته‌بندی غذای گربه رویال کنین

مهم‌ترین ویژگی برند رویال کنین توجه به ویژگی‌های سنی، جسمی حیوانات خانگی است و محصولات متنوعی را برای شرایط مختلفی مانند بیماری، بارداری و شیردهی آن‌ها عرضه کرده‌است که باعث می‌شود روند بهبودی گربه‌ها سریعتر سپری شده و زودتر به شرایط عادی برگردند. مسلماً نیازهای تغذیه‌‌ای گربه‌ها در سنین پایین با گربه‌های بالغ و مسن متفاوت خواهند بود و به همین جهت کمپانی رویال کنین با درک اهمیت این موضوع توانسته‌است سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار داشته‌باشد. دسته‌بندی غذای گربه رویال کنین به صورت زیر می‌باشد و شما می‌توانید به راحتی محصول مورد نظرتان را از پت شاپ تام و جری به صورت آنلاین خریداری نمایید.

  • غذای گربه رویال کنین براساس سن
  • غذای گربه رویال کنین براساس نژاد
  • غذای گربه رویال کنین براساس بیماری

غذای خشک بچه گربه (کیتن) رویال کنین

غذای بچه گربه رویال کنین

این محصول به طور ویژه برای گربه‌های ۴ تا ۱۲ ماه تهیه شده و دارای بافت نرم و دانه‌های کوچک است که بچه گربه‌ها به راحتی بتوانند آن را بجوند. با توجه به اینکه بچه گربه‌ها دستگاه گوارش حساسی دارند، در ترکیبات این محصول از مواد حاوی فیبر و پروبیوتیک استفاده شده تا آن‌ها بتوانند به آسانی غذا را هضم کنند. غذای خشک بچه گربه (کیتن) رویال کنین برای تمامی نژادهای بچه گربه سازگار بوده و به بهبود رشد اندام‌ها و استخوان‌ها کمک می‌کند.

غذای خشک گربه مادر اند بیبی رویال کنین

این محصول برای استفاده مادران شیرده و بچه گربه‌هایی که به تازگی از شیر گرفته شده‌اند، توصیه شده‌است. با توجه به اینکه مادران شیرده به تازگی زایمان کردند انرژی زیادی از دست داده‌اند؛ لازم است که رژیم غذایی آن‌ها سرشار از مواد معدنی باشد تا بتواند نیازهای تغذیه‌ای آن‌ها را برطرف سازد. غذای خشک گربه مادر اند بیبی رویال کنین با داشتن ترکیبات سرشار از ویتامین، پروتئین و اسیدهای چرب‌های امگا۳ و امگا۶ نقش موثری در رشد و نمو بچه گربه‌ها داشته و سازگاری بالایی با دستگاه گوارش آن‌ها دارد. این محصول به سبب داشتن بافت بسیار نرم و دانه‌های کوچک به راحتی توسط بچه گربه‌ها جویده و هضم می‌شود.

غذای خشک گربه بالغ پرشین رویال کنین

غذای مادر و بچه رویال کنین

این محصول به طور خاص برای گربه‌های بالغ نژاد پرشین عرضه شده‌ و سازگاری بالایی با متابولیسم بدنی و دستگاه گوارش حساس آن‌ها دارد. گربه‌های نژاد پرشین با توجه به اینکه تحرک بسیار پایینی دارند در معرض بیماری‌های متعددی از جمله چاقی و سنگ مثانه قرار دارند که به همین سبب غذای خشک گربه بالغ پرشین رویال کنین با داشتن مواد معدنی و پروبیوتیکی از دستگاه ادراری و گوارشی آن‌ها حفاظت می‌کند. همچنین این محصول با داشتن دانه‌های بادامی و متناسب با فک و دهان نژاد پرشین جویدن غذا را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند.

غذای گربه گاسترو اینتستینال مدریت رویال کنین

این محصول مخصوص گربه‌هایی است که دچار مشکلات گوارشی، چاقی و اضافه وزن هستند و در واقع یک غذای رژیمی محسوب می‌شود. غذای گربه گاسترو اینتستینال مدریت رویال کنین با داشتن مواد حاوی فیبر و پروبیوتیک موجب تقویت دستگاه گوارش شده و باعث افزایش باکتری‌های مفید روده می‌شوند. این محصول دارای خاصیت درمانی بوده و موجب بهبود کولیت، بی‌اشتهایی، سوء هاضمه، پانکراتیت و ورم معده می‌گردد.

غذای خشک گربه بالغ عقیم شده استرلایز رویال کنین

با توجه به اینکه گربه‌‌های بالغ پس از عقیم شدگی دچار مشکلات متعددی از جمله بی‌تحرکی، اضافه وزن و سنگ کلیه می‌شوند؛ کمپانی رویال کنین با درک اهمیت این موضوع غذای ویژه‌ای را برای آن‌ها تهیه کرده‌است که مشکلات گربه‌های عقیم را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. غذای خشک گربه بالغ عقیم شده استرلایز رویال کنین سرشار از پروتئین حیوانی و گیاهی، انواع ویتامین‌ها، فیبر و مواد معدنی بوده و ضمن تقویت سیستم ایمنی گربه‌ها از بروز چاقی و مشکلات کلیوی در آن‌‌ها جلوگیری می‌کند.

غذای خشک گربه بالغ بریتیش رویال کنین

این محصول به طور ویژه برای گربه‌های بالغ نژاد بریتیش شورت هیر که بیشتر از ۱ سال سن دارند تهیه شده‌است که سرشار از انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و اسیدهای چرب ضروری بدن آن‌ها بوده و نقش مهمی در بهبود سلامت گربه‌های نژاد بریتیش دارد. غذای خشک گربه بالغ بریتیش رویال کنین باعث تقویت مفاصل، استخوان و دندان‌ها، تقویت عملکرد قلب، تقویت دستگاه ادراری و بهبود سوخت و ساز بدن گربه‌های بریتیش می‌گردد.

سوپ گربه هربال رویال کنین

این محصول با دستگاه گوارش تمامی نژاد گربه‌های بالغ سازگار بوده و از ایجاد هربال (گلوله مو) در معده و روده آن‌ها جلوگیری می‌کند. سوپ گربه هربال رویال کنین به دلیل رطوبت بالایی که دارد به راحتی هضم و از طریق روده دفع می‌شود. همچنین این محصول با بهبود عملکرد دستگاه گوارش از بروز اضافه وزن در گربه‌های بالغ جلوگیری می‌کند.

سوپ گربه حساس درگوارش رویال کنین

این محصول به طور ویژه برای گربه هایی که دستگاه گوارشی حساسی دارند تهیه شده‌است و باعث بهبود هضم و دفع در آن‌ها می‌گردد. سوپ گربه حساس در گوارش رویال کنین به دلیل داشتن چربی کم به حفظ وزن ایده‌آل گربه‌ها کمک کرده و از بروز سنگ مثانه و بوی بد مدفوع جلوگیری می‌کند. 

غذای خشک گربه مخصوص پوست و مو رویال کنین

این محصول برای گربه‌های بالغی که بیشتر از ۱ سال سن دارند و دچار خشکی پوست و ریزش مو هستند؛ توصیه شده‌است. غذای خشک گربه مخصوص پوست و مو رویال کنین سرشار از مواد معدنی، ویتامین، پروتئین و اسید چرب‌های امگا۳ و امگا۶ بوده و نقش مهمی در سلامت پوست و موی گربه‌ها دارد. این محصول از بروز خشکی پوست جلوگیری کرده و باعث افزایش رطوبت و استحکام آن در گربه‌ها می‌گردد.

غذای خشک گربه دنتال رویال کنین

این محصول برای جلوگیری از بروز مشکلات دندانی و بیماری‌های پریودنتال تهیه و به بازار عرضه شده‌است. این محصول سرشار از کلسیم و ویتامین D3 بوده و باعث افزایش استحکام دندان‌های گربه می‌گردد. غذای خشک گربه دنتال رویال کنین از بروز بوی بد دهان و پلاک‌های دندانی جلوگیری کرده و با داشتن پروتئین LIP به هضم آسان غذا کمک می‌کند.

جمع‌بندی

شناخت غذاهای محبوب گربه‌ها و آگاهی از تاثیر آن در سلامت گربه‌های خانگی اهمیت بسیاری در مراقبت بهتر از این حیوانات دوست‌داشتنی دارد و باعث می‌شود تا شما به عنوان صاحبان پت محصول مورد نظرتان با توجه به شرایط جسمی و سنی گربه‌تان انتخاب نمایید. در این مقاله سعی کردیم تا با ارائه اطلاعات جامع در خصوص پرطرفدارترین محصولات برند رویال کنین شما را در انتخاب محصول مورد نظرتان یاری دهیم.

غذای گربه رویال کنین بر چه اساسی دسته‌بندی شده‌اند؟

برند رویال محصولات غذایی خود را براساس سن، نژاد و بیماری گربه تولید و به بازار عرضه کرده‌‌است.

 مهم‌ترین ویژگی این محصول سازگاری بالای آن با دستگاه گوارش حساس نژاد پرشین می‌باشد و همچنین حاوی دانه‌های بادامی شکل بوده که متناسب با فیزیک فک و دهان گربه‌های پرشین است.

author-avatar

درباره نویسنده تام و جری: اسما افخمی

اسما هستم روانشناس انسان ها و رفتارشناس سگ و گربه ها ! از روزی که وارد تیم پت شاپ تام وجری شدم باخودم عهد کردم با علمم سطح فرهنگ نگهداری و تربیت حیوانات خانگی در ایران رو هر روز بهتر از قبل کنم. این روزها با نوشتن مقالات کاربردی و انجام مشاوره به مامان باباهای پت کمک میکنم زندگی شاد و بی دردسری رو با حیوون خونگی شون داشته باشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *