برای سگ چی بخریم؟, دانستنی های سگ

راهنمای خرید اسباب بازی برای سگ

(راهنمای خرید اسباب بازی برای سگ)

اول از همه ، اسباب بازی های سگ چیست؟ آیا حیوان خانگی شما به آنها احتیاج دارد؟ آره! همونطور باید برای خرید غذای سگ اقدام کنید، اسباب بازی هم برای این موجودات کاملا ضروری است. همه سگ ها می توانند از نوع مناسب اسباب بازی ها بهره مند شوند.

اسباب بازی های سگ هم تحریک روحی و هم جسمی حیوانات خانگی شما را فراهم می کنند.

در صورت نبودن نوع تجربیاتی که در طبیعت کسب می کنند، اگر کاری برای انجام نداشته باشند، می توانند کمی خسته شوند. سگ  با دیدن اسباب بازی دچار شور و هیجان می شود و با تکان دادن دم، چشمان گشاد و کمی تحرک، خوشحالی خود را نشان می دهد.

درست است که سگ ها به عنوان حیوانات اهلی تربیت می شوند، اما باز هم آنها به کاری احتیاج دارند تا سرگرم شوند و نیازهای جویدن خود را برآورده کنند. اگر نمی خواهید سگ تان اسباب بازی های جویدن خود را از لوازم خانه مانند مبل، بالش و… انتخاب کند لازم است تا اسباب بازی مناسب تهیه کنید.

تعداد زیادی اسباب بازی سگ در بازار وجود دارد و بدون شک سگ شما اسباب بازی مورد علاقه ی خود را دارد. اما برای هر اسباب بازی سگ، هدف خاصی در پشت آن وجود دارد و ما در مقاله اینترنتی (راهنمای خرید اسباب بازی برای سگ) به ویژگی های انواع اسباب بازی ها می پردازیم.

چرا سگها به اسباب بازی احتیاج دارند

بیشتر افراد هوش سگ ها را بسیار دست کم می گیرند و از دیدن اینکه حیوانات خانگی آنها چقدر از یک چالش لذت می برند متعجب می شوند.

در نظر داشته باشید که اسباب بازی ها یک محرک ذهنی عالی هستند که بازی فعال را تشویق می کنند و دوره های بی حوصلگی را به حداقل می رسانند.

این امر خطر بروز رفتارهای مخرب یا جلب توجه را که در حیوان خانگی شما بروز می کند کاهش می دهد.

علاوه بر این، اسباب بازی های سگ می توانند از جویدن نامناسب سگ جلوگیری کنند. اگر سگ به طور مداوم بالشت، مبلمان یا هر چیز دیگری که نمی خواهید توسط سگ جویده شود، اسباب بازی ها می توانند حواس آنها را پرت کند.

زمانی که خارش لثه های توله سگ شروع می شود ممکن است از لوازم خودتان مانند لباسی که دیگر استفاده نمی کنید یا کمربندتان را به توله سگ برای بزطرف کردن خارش لثه بدهید. به این موضوع توجه کنید که آنها تفاوت لباس و کمربند را با اسباب بازی نمی دانند و ممکن است باز هم سراغ لباس های شما برای بازی بیایند.

پس از همان ابتدا با تهیه اسباب بازی آنها را به بازی با وسایل خودشان عادت دهید.

اسباب بازی های پرطرفدار سگ

اسباب بازی های سگ خود را هفتگی بچرخانید و همزمان فقط چند اسباب بازی در دسترس او قرار دهید و اسباب بازی هایی تهیه کنید که اهداف مختلفی دارند.

بسیاری از اسباب بازی های سگ شما باید تعاملی باشند.

بازی تعاملی برای سگ شما بسیار مهم است زیرا آنها پیوند بین شما و حیوان خانگی را افزایش می دهد. توپ ها، دیسک های پرنده و اسباب بازی های دیگر را که به تقویت پیوند بین شخص و حیوان خانگی کمک می کند، امتحان کنید.

عروسک

بسیاری از سگ ها عروسک هارو دوست دارند و اکثر اوقات اونارو با خودشون به اطراف حمل خواهند کرد و حتی  عروسک رو شب ها تو تخت خوابشون کنار خودشون میزارن.

عروسک های متنوعی در بازار موجود است. عروسک های ساده و نرم بهتر از عروسک هایی است که با فشار صدا میدن چراکه ممکن است سگ از روی کنجکاوی عروسک رو پاره کند.

سعی کنید زمان بازی سگ با عروسک به او نظارت کنید تا عروسک رو پاره نکنه و تیکه های داخل عروسک رو نخورد.

طناب

اسباب بازی های طناب از طناب بافته شده ساخته می شوند و گاهی قطعات لاستیکی یا پلاستیکی دارند. از آنها می توان برای طناب کشی یا جویدن استفاده کرد. بسیاری از سگها عاشق اسباب بازی های طنابی هستند و از اسباب بازی های پرطرفدار سگ است.

توجه داشته باشید که بسیاری از سگ ها به راحتی می توانند اسباب بازی های طناب را خرد کرده و ممکن است قطعات را بلعند.

این می تواند منجر به انسداد جدی دستگاه گوارش شود. وقتی اسباب بازی طناب شما شروع به باز شدن کرد و خراب شدن کرد، وقت آن است که آن را دور بریزید.

 به سگ خود اجازه دهید یک اسباب بازی طناب را یک بار در روز بجوید در حالی که تحت نظارت قرار دارد تا به تمیز نگه داشتن دندان کمک کند. عمل جویدن روی اسباب بازی طنابی، عملی مسواک مانند ایجاد می کند.

با مطالعه (راهنمای کامل مسواک زدن دندان سگ) به راحتی در خانه دندان های سگ عزیزتان را مسواک بزنید.

توپ

همه نژادهای سگ به توپ علاقه دارند و انواع توپ ها از محبوب ترین اسباب بازی ها برای سگ می باشد.

اسباب بازی های توپی برای سگ ها انواع مختلفی دارند، از توپ تنیس و توپ لاستیکی گرفته تا توپ های تاریک و نورانی چشمک زن (چراغدار).

بسیاری از توپ ها حاوی مکنده هستند، برخی دیگر روزنه هایی برای پر کردن خوراکی دارند و سگ زمانی که با توپ بازی می کند می تواند خوراکی داخل روزنه ها را بخورد.

البته این نوع توپ از نظر بهداشت و شست و شو اهمیت زیادی دارد و لازم است پس از هر بار بازی روزنه های توپ با دقت شسته شود.

در هنگام انتخاب توپ برای سگ، اندازه توپ آنقدر بزرگ باشد که سگ نتواند آن را ببلعد و از یه طرف کوچکی و اندازه آن طوری باشد که به راحتی با دهان خود آن را حمل کند.

انتخاب اندازه توپ براساس نژاد سگ

همانطور که گفتیم توپ قابل استفاده برای تمامی نژاد های سگ ها است ولی بایدنژاد و جثه سگ را در انتخاب اندازه توپ در نظر بگیرید.

 توپ های بزرگ معمولا مناسب سگ های نژاد بزرگ مانند ژرمن شپرد، هاسکی و…

و توپ های کوچک برای نژادهای کوچک مانند سگ های مینیاتوری، شیتزو، مالتیز و… مناسب است.

اسباب بازی صدادار

اسباب بازی های صدادار (جغجغه) در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. به طور معمول، آنها از وینیل، لاستیک یا پلاستیک ساخته می شوند.

ماندگاری آنها متفاوت است، بنابراین با توجه به عادت های جویدن سگ خود هوشمندانه انتخاب کنید.

به طور کلی، لاستیک ضخیم برای جویدن های تهاجمی بهترین است.

خرید اسباب بازی مرغ نالان سگ و گربه

اسباب بازی های نازک وینیل یا پلاستیک برای جویدن های ملایم یا اگر همیشه نظارت بر بازی را داشته باشید بهتر است.

فایده اسباب بازی های ضخیم تر این است که آنها اغلب بسیار ارزان قیمت هستند. اما به دلیل جویدن زیاد امکان خراب شدن آنها بیشتر است.

دیسک فریزبی، حلقه و بومرنگ

سگهایی که عاشق توپ و بازی هستند ، از دیسک و سایر اسباب بازی های بازیابی نیز لذت می برند. دیسک بیشتر از یک توپ کاربرد دارد زیرا می توانید سرعت دیسک را تغییر دهید و باعث تغییر جهت آن شوید. این تنوع می تواند سگ شما را بیشتر به چالش بکشد و از کسالت جلوگیری کند.

این اسباب بازی های فکری بسیار عالی برای سگ های بانشاط و پر جنب و جوش است و دارای طرفدار زیادی است.

اسباب بازی طناب کشی (تاگ)

بسیاری از سگها از بازی طناب کشی لذت می برند . این یک نمایش سالم از طبیعت درنده سگ است علاوه بر این ورزش عالی ذهنی و جسمی است.

انواع مختلفی از اسباب بازی های طناب کشی در شکل، اندازه و شکل های مختلف در بازار وجود دارد.  اسباب بازی های طناب ساخته شده از طناب و یا لاستیک هستند.

طنابی را انتخاب کنید که در دست گرفتن و کشیدن راحت باشد و همچنین گاز گرفتن آن راحت باشد.

علاوه بر این، اسباب بازی های طناب کشی باید از دوام کافی برخوردار باشند تا بتوانند قدرت کشش سگ شما را تحمل کنند.

اسباب بازی های مدل شناور روی آب

اسباب بازی های شناور برای سگ هایی که عاشق شنا هستند بسیار مناسب هستند. سگ هایی که شنا می کنند معمولاً از کف، توپ های شناور، حلقه ها و سایر اسباب بازی های ساخته شده برای آب استقبال می کنند.

نکته: اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که مخصوص آب هستند و یا فاقد حفره و سوراخ است تا از تجمع آب داخل آنها جلوگیری شود و بعد از استفاده آنها را خوب بشویید و اجازه دهید خشک شود تا از کپک زدن جلوگیری کند.

چه نژادهایی در آب شنا می کنند؟

  •  نژادهای رتریور
  • ژرمن شپرد
  • سگهای اسپانیش واتر
  • نیو فاند لند

اسباب بازی هایی که تشویقی می دهند

اسباب بازی های توزیع کننده و غذای سگ باید در خانه هرشخصی که سگ باشد. آنها تفریح، تحریک ذهنی را ارائه می دهند و یک روش عالی برای سرگرم کردن سگ ها هستند.

اسباب بازی های سگ توزیع کننده غذا هستند و در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند و معمولاً از لاستیک یا پلاستیک ساخته می شوند.

شاید محبوب ترین اسباب بازی سگ ها این نوع باشد که می توان با خوراکی ها، کیبل، کره بادام زمینی و سایر غذاها پر شود. آنها می توانند ساعت ها سرگرمی را برای سگ شما فراهم کنند.

 

بازی های فکری

اسباب بازی ها و پازل های تعاملی سگ راهی عالی برای تحریک ذهنی سگ و آموزش مهارت های شناختی به او هستند.

سیستم پاداش داخلی معماها واقعاً یادگیری را سرگرم کننده و آسان می کند.

معماهای سگ برای به چالش کشیدن سگ شما طراحی شده اند. آنها حاوی محفظه ها و مکانیزم هایی هستند که غذا یا تشویقی را پنهان می کنند و از سگ شما می خواهد نحوه رسیدن به غذا را بفهمد.

سیستم پاداش دادن بعد حل کردن معما باعث انگیزه سگ برای بازی کردن می شود.

به ایمنی اسباب بازی ها توجه کنید

عوامل بسیاری در ایمنی اسباب بازی نقش دارند و تعدادی از آنها به اندازه، میزان فعالیت و روحیات سگ شما بستگی دارد.

اگرچه نمی توان ایمنی هر اسباب بازی خاصی را تضمین کرد، اما می توان با توجه به بعضی نکات ایمنی را به حداکثر رساند.

  •  به محیطی است که سگ شما اوقات خود را در آنجا می گذراند توجه کنید.
  • حتما اسباب بازی هایی با اندازه مناسب برای سگ خود بخرید. اسباب بازی هایی که خیلی کوچک هستند به راحتی بلعیده می شوند یا در گلوی سگ شما قرار می گیرند.
  • وقتی اسباب بازی ها خرد می شوند یا پاره می شوند، آنها را دور بریزید.
  • با توجه به جثه سگ بهترین اسباب بازی را برای او انتخاب کنید.
  • اسباب بازی های تعاملی مانند طناب را زمانی در اختیار سگ قرار دهید که خودتان هم به بازی او نظارت دارید یا می خواهید با او بازی کنید و پس از بازی با سگ اسباب بازی را جمع کنید.
  • سعی کنید اسباب بازی های نرم قابل شستشو برای بازی سگ تهیه کنید چذاکه اسباب بازی را با دهان حمل می کند و بهداشت آن حائز اهمیت است.

با سگ تعامل داشته باشید

بطورکلی ایمنی یک اسباب بازی منوط به نحوه تعامل سگ شما با اسباب بازی است و این تعامل می تواند با گذشت زمان تغییر کند.

یک اسباب بازی ممکن است مناسب توله سگ باشد اما همان اسباب بازی اگر در دسترس سگ ۵ ماهه شما باشد می تواند آن را تکه تکه کند و در نهایت آن را می بلعد!

بنابراین به طور مرتب بر تعامل سگ با اسباب بازی نظارت کنید تا اطمینان حاصل شود که اسباب بازی او یک انتخاب مطمئن است.

امیدوارم مقاله راهنمای خرید اسباب بازی برای سگ براتون مفید بوده باشه.

سپاس به خاطر همراهی شما (:

چرا سگ‌ها به اسباب بازی احتیاج دارند؟

اسباب بازی‌ها یک محرک ذهنی هستند و باعث می‌شود که حیوان خانگی شما از بی‌حوصلگی رها شود.

سگ‌ها به عروسک، توپ، طناب، حلقه و بازی‌های فکری علاقه زیادی دارند.

با توجه به اینکه نژادهای سگ رتریور، ژرمن شپرد، اسپانیش واتر، نیو فاند لند می‎‌توانند در آب شنا کنند، استفاده از اسباب بازی‌های شناور در آب برایشان مانعی ندارد.

author-avatar

درباره نویسنده تام و جری: زهرا مژگانی

سلام، زهرا هستم یکی از اعضای تیم تام و جری. من دانشجوی کارشناسی شیمی دارویی هستم و تخصص خوبی در شناخت مواد تشکیل دهنده و ترکیبات شیمیایی غذاها دارم و هر غذایی بعد از موجود شدن توسط من چک میشه تا از باکیفیت بودنش مطمئن بشم و بعد از اون روی سایت برای ارائه به شما بارگذاری میکنم. از طرفی یکی از علایقم رفتن به طبیعت و جاهای زیبای مختلفه و اهمیت زیادی برای حفظ زیست بوم و سلامت گونه های مختلف گیاهی و جانوری قائلم؛ به همیت دلیل علاقه و تخصصم رو با هم ترکیب کردم؛ یعنی: شناخت ترکیبات غذاها برای حفظ زندگی سالم حیوانات و حالا اون رو با نوشتن مقالات علمی مختلف در اختیار شما میذارم تا بتونین یک زندگی عالی برای پتتون فراهم کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *