آموزش به گربه, دانستنی های گربه

لیست ۱۵۰ اسم برای گربه | ایده اسم گربه نر و ماده بامزه

اسم گربه

اگر به تازگی سرپرست یک گربه خانگی شده اید، انتخاب اسم برای گربه مانند دیگر اعضای خانواده لازم و ضروری است. انتخاب اسم برای گربه‌ها جزو جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین کارهایی است که صاحبان پت آن را انجام می‌دهند. نام‌های بامزه و معروف برای گربه‌ها باعث می‌شود که آن‌ها به خوبی نسبت به اسم خود واکنش نشان داده و در حین آموزش و تربیت، فرمان‌پذیری بهتری داشته‌باشند.

فاکتورها و عوامل متعددی در نام‌گذاری حیوانات خانگی نقش دارند که ما در این مقاله ضمن بررسی آن‌ها به ارائه لیست ۱۰۰ اسم پرطرفدار و جذاب برای نامگذاری گربه‌های خانگی شما اشاره می‌کنیم تا بتوانید به راحتی از بین آن‌ها نامی مناسب برای پت دوست‌‎داشتنی‌ خود انتخاب کنید؛ گاهی اوقات اسم سگ و گربه ممکن است مشترک باشند به همین دلیل مطالعه مقاله اسم سگ را به شما پیشنهاد میکنیم و برای آشنایی یشتر با اسامی گربه تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

رایج ترین روش ها در انتخاب اسم گربه

یکی از رایج‌ترین روش‌ها در نامگذاری حیوانات خانگی، انتخاب اسم براساس ویژگی‌های اخلاقی و ظاهری آن‌هاست که بسیار زیاد توجه شما را جلب میکند.  همچنین جنسیت (نر و ماده) تاثیر بسیاری در نامگذاری پت‌ها دارد. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در نامگذاری گربه‌های خانگی تاثیر دارند به شرح زیر هستند که میتوانند ایده برای انتخاب اسم گربه باشند؛ در ادامه براساس ویژگی‌های ذکر شده به معرفی اسم جذاب و پرطرفدار برای پت‌ها می‌پردازیم.

 1. رنگ مو
 2. فرم صورت
 3. جنسیت
 4. خلق و خو
 5. جثه بدن
 6. رنگ چشم‌ها
 7. پشمالو و یا کم بودن موها
 8. شخصیت‌های کارتونی
 • لیست ۵۰ اسم برای گربه

در ادامه به ارائه لیست ۵۰ اسم مشترک برای گربه های ماده و نر میپردازیم تا ایده خوبی برای انتخاب اسم گربه خانگی باشند.

Scarlett اسکارلت، Sephora صفورا، Shira شیرا، Shiraz شیراز، Sugar شوگر، Scat اسکات، Secret سیکرت، September سپاتمبر، Skippy اسکیپی، Sky اسکای، Slam اسلم، Slink اسلینک، Timber تیمبر، Tinker تینکر، Trinity ترینتی، Tiptoe تیپ تو، Trick تریک، Twiglet تویگلت، Wizard ویزارد، Olympia المپیا، Woody وودی، Zap زَپ، Ale اِیل، Asia آسیا، Picasso پیکاسو، Beanie بی نی، Bet بت، Rambo رامبو، Ramses رامسس، Rembrandt رامبرنت، Bingo بینگو، Blaze بِلِیز، Chance شَنس، Rocko راکو، Rocky راکی، Char چار، Chippy چیپی، Clue کلو، Spike اسپایک، Springsteen اسپرینگستین، Squanto اسکوانتو، Stallone استالُنه، Corn کورن، Crew کرو، Crispy کریسپی، Zorro زورو، Dancer دنسر، Dex دکس، Doodle دودِل، Dove داو، Electra الکترا، Empress امپرس، Echo ایکو، Ego ایگو، Fig فیگ، Frolic فرولیک، India ایندیا، Phoenix فینیکس، Jasper جاسپر، Jazzy جَزی، Lynx لینِکس، Mellow ملو، Merlot مرلوت، Minx مینکس، Mock ماک، Mystery میستری، Noodle نودل، Nutty ناتی، Oat اُد، Pasta پاستا، Pax پاکس، Rider رایدر، River ریور، Sapphire سافیر.

 • انتخاب اسم برای گربه ماده و گربه نر

جنسیت گربه‌ها اهمیت بسیاری در انتخاب اسم گربه‌ها دارد و معمولاً برای نرها از نام‌های پسرانه و برای ماده‌ها از نام‌های دخترانه به کار برده می‌شود.

اسم گربه ماده

جسیسوفیپوپیکوکو
مایاآنجلنیکیلی‌لی
بتیالیویکیکیوتی
سی سیمایالوناپرنسس
نازیماهککویینلیدی

اسم گربه نر

هنریایوانتامیجیمی
هرمسجورجمسترتدی
دنیباسیللکسیجک
پارکرتاکرچارلیلئو
الویسمکسداستینلوکی
دیگوالکسآرگوسامی
هانترآلدوبرناردلویی
هاگزیهیروهانیچیکو
 • انتخاب اسم براساس رنگ مو

از تاثیرگذارترین عوامل در انتخاب اسم گربه‌ها توجه به رنگ موی آن‌هاست و اسم‌های پیشنهادی که براساس این ویژگی انتخاب شدند شامل:

برفیحنابلکیطلا
سیلورگلدننیلیوانیل
تافیدارچینپاستیلفندق
عسلاسموکی نقرهآبی

گربه دارچینی

 • انتخاب اسم براساس فرم چهره

فرم چهره‌ی برخی از گربه‌ها شباهت بسیاری به سایر حیوانات دارد و این باعث می‌شود تا صاحبانشان در انتخاب اسم از آن‌ها الهام بگیرند:

لاینتایگرببریپلنگی

گربه طوسی

 • انتخاب اسم براساس خلق و خو

شناسایی خصوصیت بارز اخلاقی و شخصیتی گربه‌ها یکی از فاکتورهای مهم در نامگذاری آن‌ها است.

پرنس

لردنازوروجک

خپل

ساموراییملوس

لوسی

کینگپنجولدلبر

زبل

گربه چشم آبی

 • انتخاب اسم براساس جثه

در صورتی که قد و وزن گربه‌ خانگی شما تفاوت چشمگیری با سایر پت‌ها داشته‌باشد می‌توانید از اسم‌های متناسب با جثه گربه‌تان استفاده کنید.

خپل

کوچولولپ لپ

ریزه

 • انتخاب اسم براساس رنگ چشم

برخی از گربه‌‎ها چشم‌هالی زیبا و جذابی دارند و این باعث می‌شود تا آن‌ها به رنگ چشم‌هایشان شناخته شوند.

آبی

کهربازیتونمشکی
زردکقهوه ایطوسی

سیاه

 • انتخاب اسم براساس تراکم و حجم موها

بلندی و یا کوتاهی موی گربه‌ها و همچنین پرپشتی و کم‌پشتی آن‌ها می‌تواند الهام‌بخش نام آن‌ها باشد.

 مخمل

پشمکنرمهپشمالو
کرکیفرفریپنبه

 

 • انتخاب اسم براساس شخصیت‌های کارتونی

بسیاری از افراد دوست دارند که از نام شخصیت‌های محبوب کارتونی برای نامگذاری گربه خود استفاده کنند که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سیندرلاتاملوسیفرسیلوستر

بازی با اسباب بازی پردار گربه

نکات مهم در انتخاب اسم گربه

با توجه به اینکه گربه‌ها می‌تواند به راحتی اسم‌شان را تشخیص داده و آن را به خاطر بسپارند بهتر است نامی را برایشان انتخاب کنید که جذابیت زیادی برای آن‌ها داشته‌باشد و لزوما کوتاه باشد تا هم شما بتوانید به راحتی آن را تلفظ کرده و هم گربه‌‎تان سریعتر نام خود را به خاطر بسپارد، همچنین در صورتی که سرپرستی پت‌های دیگر را نیز برعهده دارید توصیه می‌شود نام‌های متفاوتی برایشان انتخاب کنید تا آن‌ها دچار سردرگمی نشوند. از نکات مهمی که در نامگذاری حیوان خانگی‌تان باید به آن توجه داشته‌باشید انتخاب اسمی است که برای بزرگسالی آن‌ها نیز مناسب باشد زیرا گربه‌ها همیشه بچه باقی نمی‌مانند و همچون سایر موجودات مراحل مختلف سنی همچون بلوغ و بزرگسالی را تجربه می‌کنند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌ای در خصوص نحوه تربیت گربه‌ها و یادگیری اسم‌شان مطالعه بفرمایید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم با ارائه لیستی از پرطرفدارین نام‌ها برای گربه‌های خانگی شما را در انتخاب اسم یاری دهیم. البته شایان ذکر است که شما به عنوان صاحبان پت می‌توانید براساس علاقه و یا ویژگی خاصی که در حیوان خانگی خود احساس می‌کنید نام مناسبی را برای آن‌ها انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در نگهداری از پت‌ها باید توجه ویژه‌ای به مسائل تغذیه‌ای آن‌ها داشته‌باشد و از فروشگاه‌های معتبر همچون پت‌شاپ آنلاین تام و جری نسبت به خرید مواد غذایی مخصوص گربه‌ها اقدام کنید.

چرا انتخاب اسم برای گربه‌ها اهمیت دارد؟

چون گربه‌ها نسبت به اسم‌شان واکنش نشان داده و آن را به خاطر می‌سپارند و این باعث می‌شود تا صاحبان آن‌ها به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و بتوانند حیوان خانگی‌شان را تربیت کنند.

سعی کنید اسم مناسب و با توجه به ویژگی‌هایی همچون رنگ مو، شکل ظاهری چهره، خصوصیت اخلاقی و متناسب با جنسیت (نر و ماده) انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *