آموزش به گربه, دانستنی های گربه, سلامت گربه

همه چیز درباره عقیم کردن گربه نر و ماده | دوره نقاهت و مراقبت بعد از عقیم سازی گربه

عقیم کردن گربه

عقیم کردن گربه یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که صاحبان گربه‌ها باید بگیرند. این عمل مزایای زیادی برای گربه دارد، اما معایبی نیز دارد که باید در نظر گرفته شود.از جمله مزایا عقیم سازی می‌‌توان به موارد مانند جلوگیری از بارداری و تولید مثل ناخواسته، کاهش رفتارهای پرخاشگرانه، کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها اشاره کرد اما در مقابل باعث افزایش وزن گربه شود. همچنین عقیم سازی گربه شامل هزینه نیز است که باید در نظر داشته باشید. عقیم سازی روش های مختلفی دارد که انتخاب هر کدام ممکن است عوارضی داشته باشد از جمله آنها میتوان، عفونت زخم، خونریزی، تشنج اشاره داشت. عقیم سازی گربه یک تصمیم مهم است و ممکن است عقیم کردن گربه ماده با عقیم کردن گربه نر متفاوت باشد و باید با تمام جوانب آن آشنا باشید.

همیشه در عقیم کردن گربه اختلاف نظرهای زیادی بوده و با موافقین و مخالفین بسیاری رو به رو است. در این مقاله از پت شاپ آنلاین تام و جری میخواهیم در مورد مزایا و معایب، مراقبت ها و ملزومات بهداشتی پس از عقیم کردن گربه، غذاهای مناسب آنها و روشهای عقیم سازی گربه صحبت کنیم؛ همچنین آثار عقیم نکردن گربه را ذکر می کنیم. در پایان هم به تعدادی از سوالات رایجی که ممکن است درباره تغذیه و مراقبت های لازم برای خرید غذای گربه قبل و بعد عقیم شدن و.. ، پاسخ میدهیم.

عقیم سازی گربه

طی عمل عقیم سازی آن بخش از بدن گربه ها که وظیفه تولید مثل و باروری را بر عهده دارد، از بدن برداشته و حذف میشود. همچنین میزان هورمون های مردانه و زنانه ای که در بدن گربه ها آزاد میشود به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. عمل عقیم سازی گربه ها چندان سخت نیست و گربه همان روز عمل از کلینیک مرخص میشود. بلوغ جنسی گربه های نر حدود ۵ ماهگی است که از نشانه های بلوغ آنها پاشیدن ادرار در اطراف خانه است. گربه های ماده بطور متوسط در ۶ ماهگی فحل می شوند و از نشانه های بلوغ جنسی شان سر و صدا برای پیدا کردن جفت است. البته بعضی از عوامل مثل نژاد و وزن گربه هم در بلوغ جنسی گربه ماده تاثیر گذار است. امکان دارد یک گربه در چهار ماهگی علائم فحل داشته و گربه دیگری با نژاد متفاوت در ۱۱ ماهگی فحل شود!! بهترین زمان مناسب عقیم سازی گربه، قبل از رسیدن به بلوغ جنسی است تا دیگر نشانه های بلوغ را نداشته و دچار عوارض بلوغ نشوند. با توجه به نژاد گربه و خصوصیات او با دامپزشک برای زمان دقیق عقیم کردن گربه خانگی مشورت کنید و توجه داشته باشید که بهتر است قبل از ۶ ماهگی از عقیم کردن گربه جلوگیری کنید.

مزایا عقیم کردن گربه

 • جلوگیری از بیماری سرطان بیضه در گربه های نر
  علاقه گربه برای بیرون رفتن از خانه و پیدا کردن جفت کم میشود و باعث کاهش خطراتی مانند گم شدن و ابتلا به بیماری گربه های خیابانی میشود.
 • با شروع بلوغ گربه ها دوست دارند با پاشیدن ادرار اطراف خانه قلمرو خود را مشخص کنند که با عقیم کردن آنها از اینکار جلوگیری به عمل می آید.
 • از بارداری های ناخواسته جلوگیری میشود
 • برخی مشکلات رفتاری مانند پرخاشگری گربه کاهش پیدا میکند.
 • کاهش چشمگیر ابتلا به بیماری عفونت رحم و سرطان سینه در گربه های ماده

معایب عقیم سازی گربه ها

 • امکان بارداری و تولید مثل گربه وجود ندارد.
 • درد عمل و ریسک بیهوشی برای گربه های ضعیف و پیر
  هزینه های جراحی و ملزومات مراقبتی درمانی پس از عقیم سازی
 • عقیم سازی کردن گربه همیشه موفقیت‌آمیز نیست و ممکن است در برخی موارد، گربه باردار شود.
 • عقیم سازی کردن گربه به اندازه عقیم سازی جراحی نمی‌تواند باعث کاهش رفتارهای پرخاشگرانه در گربه‌های نر شود.

مراقبت های قبل از عقیم کردن گربه

قبل از عمل حتما تست داروی بیهوشی توسط دامپزشک بایستی انجام گیرد. تا از حساسیت های احتمالی گربه به باهوش جلوگیری به عمل آید. از عصر روز قبل عمل، گربه نباید غذا مصرف کنند؛ البته خوردن آب بلامانع است.

عقیم سازی گربه ماده و نر

عمل عقیم کردن گربه ماده (Ovariohysterectomy) نامیده میشود و به معنی بیرون آوردن هر دو تخمدان و رحم گربه ماده است. تخمدان ها وظیفه ایجاد چرخه فحلی و ایجاد تومور های پستانی هستند و به همین دلیل در این جراحی خارج می شوند.

عقیم کردن گربه نر آسان تر از گربه ماده است. در این عمل بیضه های گربه خارج می شود و حتی به دلیل کوچک بودن شکافی که دامپزشک در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند، نیازی به زدن بخیه هم نخواهد داشت.

مراقبت بعد از عمل عقیم سازی گربه

باید بخاطر داشته باشید که گربه بعد از عمل بخیه های حاصل از عمل را لیس نزند. زیرا ممکن است باعث عفونت، باز شدن بخیه، التهاب و ورم زخم شود. میتوانید گردنبند الیزابت که برای جلوگیری از لیسیدن و جویدن محل زخم و یا پانسمان هست برای گربه عزیزتون تهیه کنید.

گردنبند الیزابت گربه

گردنبند الیزابت گربه

بی حالی و بی اشتهایی گربه بعد از عمل و بیهوشی طبیعی است. بهتر است که بعد از عمل میزان غذای مرطوب گربه مثل کنسرو و سوپ بیشتر از غذای خشک باشد زیرا گربه بعد از عمل کمی بی حال و بی حوصله خواهد بود و میلی به خوردن غذای های خشک را نخواهد داشت.

همچنین می توانید کنسرو ریکاوری از برند رویال کنین را که مخصوص دوران نقاهت سگ و گربه است را برای گربه عزیزتان تهیه کنید. این محصول میزان پروتئین بالایی دارد که در ترمیم و بهبود زخم و جای بخیه موثر است. همچنین طعم خوب و عطر دلپذیر کنسرو ریکاوری اشتهای گربه ی بیمار را تحریک میکند و بطور کلی برای تسریع روند بهبودی و بازیابی سلامت گربه بسیار مفید خواهد بود.

کنسرو ریکاوری رویال کنین

کنسرو ریکاوری رویال کنین

دوره نقاهت عقیم سازی گربه ماده چقدر است؟ 

اگر شما یک گربه ماده دارید شاید برای شما سوال باشد که دوره نقاهت گربه ماده بعد از عقیم کردن چند روز است؟ با توجه به اینکه گربه ماده جراحی می شود مدت زمان درمان او طولانی تر خواهد بود و معمولا ۳ الی ۷ روز طول میکشد تا بتواند دوباره به حالت عادی بازگردد. در این مدت باید به خوبی از او مراقبت کرد تا زخم او عفونت نکند.

مشکلات پس از عقیم سازی 

بعد از عقیم کردن گربه ممکن است که مشکلات و بیماری هایی برای گربه مانند اضافه وزن و مشکلات مجاری ادراری بوجود آید؛ البته با مراقبت های لازم میتوانید از این بیماری ها تا حد زیادی جلوگیری کنید.

مشکلات مجاری ادراری در گربه

احتمال ابتلا به این بیماری پس از عقیم شدن گربه است و لازم است برای مدتی حواستان به دستشویی و ادرار گربه باشد. اگر گربه نمی تواند ادرار کند، در ادرارش خون وجود دارد و یا دفعات ادرارش بیش از حد شده باید به دامپزشک مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

اضافه وزن گربه پس از عقیم سازی

چاقی پس از عقیم کردن گربه طبیعی است چون فعالیتی که گربه صرف پیدا کردن شریک جنسی میکند کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین این موضوع منجر به اضافه وزن در گربه خواهد شد.

بیماری هایی که دراثر اضافه وزن گربه بوجود میاد شامل:

 • دیابت
 • فشار خون
 • بیماری‌های قلبی و کبدی
 • آرتروز و مشکلات مفاصلی
 • ضعیف شدن سیستم ایمنی
 • کاهش ظرفیت تنفسی
 • مشکلات مجاری ادراری 

علاوه بر تمام بیماری هایی که در بالا ذکر شد چاقی میتواند باعث کاهش طول عمر گربه شود. برای جلوگیری از این بیماری سعی کنید زمان بیشتری با گربه بازی و فعالیت کنید تا او کالری مصرفی ناشی از خوردن غذا را تا حد زیادی هضم کند؛ همچنین می توانید بعد از مشورت با دامپزشک رژیم غذایی او را عوض کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که مصرف غذای خشک مخصوص بعد از عقیم کردن گربه می تواند مشکلات گوارشی ناشی از عمل را تا حد زیادی کم کند.

غذای گربه عقیم شده

غذای گربه عقیم شده هپی کت

غذای گربه عقیم شده هپی کت

غذای خشک گربه عقیم شده باطعم گوشت بره و مرغ هپی کت: این محصول برند  هپی کت با داشتن ترکیبات پر فیبر و کالری متوسط، از چاقی جلوگیری می کنه و اینگونه روند زندگی گربه ها بهبود میابد. از فواید دیگر این محصول All in one بودن آن هست، به این معنی که علاوه بر کنترل وزن، به سلامت دندان ها کمک می کنه، از ایجاد هربال جلوگیری می شه و با داشتن اسیدهای چرب امگا ۳و ۶ پوست و موی سالم و زیبایی رو برای گربتون به ارمغان میاره. 

غذای خشک گربه عقیم شده رویال کنین

غذای گربه استرلایز رویال کنین

غذای خشک گربه بالغ عقیم شده رویال کنین: یکی از محصولات محبوب و بسیار مفید  رویال کنین هست. در این محصول جیره غذایی به مقدار کافی وجود دارده که از افزایش وزن به میزان بسیار زیادی جلوگیری میکنه. غذا از عوامل بسیار مهم برای نگهداری گربه ها هست این محصول با داشتن مواد ضروری ارزشمند و مفید خود بر سلامت، زیبایی و طول عمر گربه های عقیم شده می افزاید. 

غذای گربه رفلکس باطعم ماهی

غذای گربه رفلکس پلاس باطعم ماهی

غذای خشک گربه رفلکس پلاس عقیم شده با طعم ماهی سالمون: با بهبود فلور روده، هضم و متابولیسم مواد مغذی را افزایش می دهد و از چاقی گربه جلوگیری می کنه. دارای تائورین جهت بهبود سیستم قلبی عروقی و بینایی گربه هست و همچنین از کیفیت سوپرپرمیوم برخورداری می باشد. 

غذای گربه استرلایز رفلکس پلاس

غذای گربه استرلایز رفلکس پلاس

غذای خشک گربه رفلکس پلاس عقیم شده باطعم مرغ: این محصول برند رفلکس، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و احتمال ابتلا به بیماری ها را کاهش میده. دارای پروتئین، کلسیم و فسفر مورد نیاز گربه ها هست و وزن گربه را در محدوده ایده آل حفظ می کنه. دارای تخم کتان و امگا ۳ و ۶ هست و در حفظ سلامت و شادابی پوست و موی گربه تاثیر زیادی داره. 

غذای گربه جوسرا

غذای گربه جوسرا

غذای خشک گربه جوسرا با طعم ماهی: مهم‌ترین ویژگی‌های برند جوسرا استفاده از محصولات ارگانیک با حداقل مواد نگهدارنده افزودنی و رنگ های مصنوعی هست و در این محصول هم از شکر استفاده نشده که این موضوع تعادل بین وزن و انرژی گربه را برقرار می‌کنه و به سلامت دندان های گربتون کمک زیادی می‌کنه. 

غذای گربه کم فعالیت لجر جوسرا

غذای گربه کم فعالیت لجر جوسرا

غذای گربه کم فعالیت لجر جوسرا: فیبر بالای این غذا علاوه بر ایجاد حس سیری در گربه به هضم راحت غذا کمک کرده و به منجر به دفع هربال (گلوله مویی) میشه. پروتئین و ال کارنتین موجود در غذا به افزایش سوخت و ساز بدن گربه کم فعالیت تان کمک بسیاری میکنه و نگرانیتون رو از بابت چاقی و مشکلات پس از آن برطرف میسازه. 

غذای خشک گربه بالغ لئوناردو مدل compelete

غذای خشک گربه بالغ لئوناردو مدل compelete

غذای خشک گربه بالغ ادالت کامپلت لئوناردو: غذایی کامل با سطح انرژی متوسط، مناسب برای گربه های بالغ داخل خانه که تحرک کمی دارن. دارای میزان بالای پروتئین باکیفیت حیوانی هست؛ همچنین بذر کتان داره که سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ هست و همراه با لسیتین، پوست و موی گربتون رو تقویت میکنه.برند لئوناردو با تولید محصولات مرغوب و باکیفیتی که فاقد رنگ و طعم دهنده های مصنوعی هست، در میان تولید کنندگان مطرح غذای حیوانات خانگی قرار گرفته هست. 

غذای گربه عقیم شده هیلز

غذای گربه عقیم شده هیلز

غذای گربه عقیم شده هیلز: مناسب برای گربه های ۶ ماه تا ۶ سال هست و باطعم مرغ می باشد. مقدار چربی و کالری پایین و کنترل شده ای داره و به همین دلیل از اضافه وزن و چاقی گربه جلوگیری می کنه. ترکیبات این محصول برند هیلز از رسوب مواد معدنی و مشکلات ادراری گربه که ممکن هست بخاطر بی تحرکی گربه ایجاد بشه، جلوگیری می کنه و کیفیت زندگی گربه افرایش میابد.

اگر گربه رو عقیم نکنیم چی میشه؟

گربه های عقیم نشده نیازمند توجه بیشتری هستند و باید هم از نظر تغذیه و هم از نظر سلامت جسمانی بهشون توجه کنین و هر چند وقت یکبار برای چکاپ به دامپزشک مراجعه کنین.

گربه ی ماده

 • امکان ابتلا به سرطان پستان توی گربه های عقیم نشده هست و اگر متوجه هرگونه تغییری مثل برآمدگی غیر عادی پستان های گربه شدین، به دامپزشک مراجعه کنین.
 • گربتون میتونه ۳ بار در یک سال زایمان کنه و نگهداری از تعداد زیادی بچه گربه نیازمند هزینه زیادی هست. علاوه براین، گربتون بعد از هر بار زایمان انرژی زیادی از دست میده و ضعیف میشه، باید گربه رو تقویت کنین و غذاهای باکیفیت بالا و ترجیحا خارجی براش تهیه کنین.
 • امکان بیرون رفتن گربه برای پیدا کردن جفت زیاد میشه و خطراتی مثل تصادف کردن یا گم شدن گربه هست.
 • بعد از هر بار فحل گربه (هر سه هفته یکبار) اوج نیاز جنسیشون هست. تو این دوران، سر و صدا و بی قراری گربه زیاد میشه و برای شرایط زندگی آپارتمانی مناسب نیس و کلافه میشین.
 • اگر مراقب بیرون رفتن گربه نباشین، ممکن هست ارتباط گربتون با گربه های خیابانی باعث مریض شدن گربه بشه؛ چون اکثر گربه های خیابانی واکسینه نشدن و ممکن هست بیمار باشن.

گربه ی نر

 • احتمال بیرون رفتن گربه از خانه و تصادف کردن گربه یا گم شدنش هست؛ همچنین ارتباط با گربه های خیابانی ممکن هست باعث ایجاد بیماری گربتون (چون گربه های خیابانی معمولا واکسینه نشدن) بشه.
 • گربه ها در زمان نیاز جنسیشون خشن میشن.
 • امکان ابتلا به سرطان بیضه در آنها بیشتر هست.

 بله، هر زمان که بخواین میتونین گربه رو عقیم کنین.

عمل عقیم سازی گربه مثل همه ی عمل های دیگه دردناک هست؛ ولی گربتون قبل عمل بیهوش میشه و دردی احساس نمیکنه، بعد از عمل هم بهشون مسکن تزیق میشه و میزان درد کم میشه. 

 قیمت عقیم سازی گربه با توجه به شهری که زندگی می کنین متفاوت هست. معمولا هزینه عقیم سازی توی کلان شهر ها بالاتر از شهرهای کوچک هست و تقریبا بطور میانگین از ۴۰۰ هزار تومان شروع میشه و تا یک میلیون تومان ممکنه باشه؛ همچنین هزینه عقیم سازی گربه های نر با ماده فرق داره.

 گربه های ماده نیاز به بخیه دارن، البته بخیه جذبی نیاز به کشیدن توسط دامپزشک نداره؛ فقط باید چند روز بعد عمل دامپزشک زخم هاش رو بررسی کنه تا مطمئن بشین عفونت نکرده.

اگر گربه رو تو سن کم عقیم کنین ریسک مشکلاتی که بعدا تو بزرگسالی باهاش مواجه میشن کمتر میشه. اگر سلامتی گربه براتون اولویت داره، بهتره زودتر عقیمش کنین اما اگر تصمیم دارین گربتون باردار بشه؛ اول در مورد شرایط بارداری و نگهداری بچه گربه ها اطلاعات کسب کنین و بعد شرایط رو برای گربتون محیا کنین.

خشی از بیرون رفتن گربه برای پیدا کردن جفت هست؛ ولی بخشی از بیرون رفتن هم مربوط به سر رفتن حوصلش هست. با عقین سازی گربه مقدار زیادی از مشکلاتتون حل میشه؛ اما ممکنه گاهی اوقات دلش بخواد بیرون بره.

گربه ها برای مشخص کردن قلمروشون اینکار رو می کنن. وقتی گربه رو عقیم میکنین، هورمونی که باعث اینکار میشه دیگه ترشح نمیشه؛ ولی باز هم ممکنه گربه گاهی اوقات اینکار رو انجام بده. علتش میتونه عادت یا مشکلات رفتاری گربه باشه و برای رفع این مشکل میتونین با دامپزشک مشورت کنین.

مطالب مرتبط

18 نظر در “همه چیز درباره عقیم کردن گربه نر و ماده | دوره نقاهت و مراقبت بعد از عقیم سازی گربه

 1. RXN گفت:

  سلام وقتتون بخیر گربه ی من (ماده) دوسال و چند ماههشه جفت گیری نداشته تاحالا و من میخوام عقیمش کنم ولی چون سنش بالا هست میترسم میتونم بپرسم برای گربه بالای دوسال چه عوارضی میتونه داشته باشه؟

  1. Hamide.Bakhshi گفت:

   معمول ااز نظر جسمی و فیزیکی مشکلی براشون پیش نمیاد اما ممکنه یک سری عادت در اونها ماندگار بشه مثل عادت به جفتگیری و فحل و صدا و فریاد !

 2. sara گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم . اینگه گربه ماده ای ک علاقه به مادر شدن داره ولی توی خونه همه گربه های نرمون عقیمن فحل شدنی هم امکان بارداری نیس ولی بعد مثلا دوماه از فحل شدنه گربه ماده علاقه شدیدی به صدا کردن بچه ها یا قبلا یبار زایمان کرده سه تا از بچه هاش ک هستن اونا رو ناز میکنه یا حتی منو هم بچه خودش میدونه سوالم اینکه با عقیم کردن این نیاز به مادر شدنه از بین میره؟؟؟

  1. Hamide.Bakhshi گفت:

   به طور کلی گربه ای که عقیم میشه احساس نیاز جنسی کمتر میشه . با این وجود با عقیم کردن گربه ماده توانایی باردار شدن از بین میره اما گربه ماده هنوز هم ممکنه احساس داشته باشه !

   1. Ehsan jamali گفت:

    سلام وقت بخیر
    آقای دکتر بعد از گذشت ۲۵ روز از عقیم کردن گربه نر دیشب دیدم با گربه ماده که فحل شده بود چند بار جفت گیری کردن، آیا امکان داره گربه ماده حامله شود یا خیر؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

    1. نویسنده تام و جری: حمیده بخشی گفت:

     اگر از عقیم سازی گربه نر اطمینان دارین و گربه ماده نیز در کنار گربه دیگه ای نبوده، احتمال بارداری کم هست. اما بازم در صورت رفتار غیر عادی گربه ماده، بهتره به دامپزشک مراجعه کنید.

 3. Arash7495 گفت:

  سلام وقت به خیر
  اگر گربه نر عقیم شده باشه، میتونه فعالیت جنسی داشته باشه بدون اینکه قدرت باردار کردن داشته باشه؟ یا کلا نمیتونه پاسخگوی نیاز گربه ی ماده که فحل میشه باشه؟
  ممنونم

  1. Hamide.Bakhshi گفت:

   به طور کلی گربه ای که عقیم میشه معمولا توانایی جنسی خودشو از دست میده و نمیتونه در راستای نیاز گربه ماده کاری بکنه !

   1. Nasrin Soltani گفت:

    سلام وقت بخیر
    من یه جفت پرشین کت دارم که ۶ تا توله ی ۲ ماهه دارن.. بعد از زایمان گربه ماده، گربه ی نر رو بردم برای عقیم سازی که پزشکش گفت از طریق خارج کردن بیضه ها عملش رو انجام داده الان حدود ۲ ماه و خورده ای ازش میگذره .. حدود۳-۴ روزه گربه ماده ام فحل شده و کلی سر و صدا میکنه و توله هارو کتک میزنه…امشب خیلی اتفاقی از مدل سر و صدای ماده متوجه شدم جفت گیری کردن و مثل سابق اون مشغول غلت زدنه و نر هم آلتش رو میلیسه… میخواستم ازتون بپرسم که چجوری میشه این اتفاق بیفته؟ اصلا مگه ممکنه؟؟؟؟؟😳😳

    1. نویسنده تام و جری: حمیده بخشی گفت:

     گاهی اوقات ممکنه عقیم سازی به صورت کامل انجام نشده باشه و بهتره مجدد به دکتر مراجعه کنید

     1. Mohammad Tashayoei گفت:

      آیا گربه هایی ک عقیم شده هستند باز امکان جفت گیری با هم رو دارند
      چون ما می‌خواهیم ی گربه رو ب سرپرستی بگیریم و گربه خودمون قبلا عقیم شده هست

     2. نویسنده تام و جری: حمیده بخشی گفت:

      نه معمولا گربه های عقیم شده دیگه توانایی تولید مثل ندارن 🙂

 4. علی رضایی گفت:

  درود بر شما
  من یک گربه ماده اسکاتیش دارم
  وقتی تنهاست و اصلا بیرون نمیره و فقط تو محیطی که خودش هست احتیاجی به عقیم کردن داره یا خیر

  1. نویسنده تام و جری: حمیده بخشی گفت:

   عقیم کردن گربه فقط به خاطر جلوگیری از زاد و بلد نیست. بلاخره گربه نیاز هایی داره که اگر برطرف نشه باعث اذیتش میشه و همچنین با عقیم سازی، اتحتمال ابتلا به بمیاری هایی مثل سرطان کاهش پیدا میکنه! پس بهتره در مورد این موضوع بیشتر بررسی کنین!

 5. Самира گفت:

  سلام آیا عمل عقیم سازی گربه نر برگشت پذیره؟

  1. نویسنده تام و جری: حمیده بخشی گفت:

   سلام برگشت عقیم سازی خیلی نادر هست مگر عقیم سازی به صورت کامل انجام نشه.برای همین خیالتون راحت باشه

 6. یگانه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من گربه نر دارم ۱ سالشه دوست ندارم عقیم کنم شرایط جفت گرفتن رو هم از لحاظ این که بچه دار میشن
  میشه گربه ماده عقیم شده براش بگیرم صرفا برای رفع نیاز جنسی که باردار نشه گربه ماده و بچه دار نشن

  1. نویسنده تام و جری: حمیده بخشی گفت:

   گربه ماده تا وقتی خودش فحل نشه، اجازه نزدیک شدن گربه نر رو به خودش نمیده و حالت دفاعی شدیدی داره. به همین دلیل فکر نمیکنم ایده خوبی برای رفع نیاز گربه باشه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *