برای گربه چی بخریم؟, دانستنی های گربه

راهنمای خرید غذای خشک برای بچه گربه

(راهنمای خرید غذای خشک برای بچه گربه)

بچه گربه ها آسیب پذیرند و نگهداری از آنها می تواند دشوار باشد. برای نگهداری و مراقبت از آنها باید با روند رشد و نیازهایشان آشنا شوید. یکی از مهم ترین نیازهای اولیه خرید غذای گربه است که در مقاله اینترنتی (غذای خشک بچه گربه) می خواهیم در مورد نیازهای غذایی، میزان مصرف و انواع غذای خشک برای بچه گربه صحبت کنیم تا با آگاهی از روند تکامل بچه گربه، غذای خشک بچه گربه را تهیه کنید.

غذای بچه گربه ها تا ۶ ماهگی

>نیازهای اولیه بچه گربه را می توان نیاز به تغذیه، گرم شدن و یادگیری مهارت های اولیه دانست. بچه گربه های چند روزه غیر از شیر گربه چیز دیگری نمی توانند بخورند و بطور معمول توسط مادرشان تغذیه می شوند ولی ممکن است به دلایلی مادر بچه گربه نتواند به خوبی از او مراقبت کند در اینصورت لازم است از شیر خشک مخصوص بچه گربه ها استفاده کرد.

در صورت استفاده از شیر خشک، آن را با شیشه شیر مخصوص به گربه بدهید چراکه اگر گربه تان بی قراری کند و یا شما کار با سرنگ را به خوبی یاد نداشته باشید؛ می تواند منجر به خفگی بچه گربه شود.

>سه هفته پس از تولد بچه گربه علاوه بر شیر می توانید از غذاهای مرطوب که برای بچه گربه های زیر یک ماه است استفاده کنید (کنسرو و سوپ هایی که مرغ و گوشت داخل آنها ریش ریش شده است و آب زیادی دارند و غذاهای پته که مانند گوشت چرخ کرده است؛ مناسب بچه گربه ها است).

دندان های بچه گربه ها استقامت لازم برای خوردن غذای خشک را ندارند بنابراین از غذاهای مرطوب که فاقد تکه های درشت مکعبی شکل است باید در این دوران استفاده کرد. اگر بخواهید غذای خانگی هم در برنامه غذایی بچه گربه تان باشد؛ می توانید از مرغ پخته شده و خورد شده (له شده) اسفاده کنید.

بچه گربه های ۲۱ روزه می توانند شیر خود را در ظرف های کم عمق بخورد و نیازی به شیشه شیر ندارد.

>بعد از یک ماهگی، مادر بچه گربه او را به خوردن غذاهایی به جز شیر مادر تشویق می کند تا کم کم بطور کامل شیر را ترک کند. بچه گربه های یک ماهه غذای مخصوص دارند که تمامی ویتامین ها و مواد مغذی و ضروری مورد نیازشان را تامین می کند. بهتر است تغییر رژیم غذایی بچه گربه را با غذاهای مرطوب مانند کنسرو ها شروع کنید و به مرور پس از ماه دوم تولد غذای خشک بچه گربه را در برنامه غذایی او قرار دهید.

پس از مشورت با دامپزشک در مورد شرایط زندگی او می توانید غذای خشک برای بچه گربه های دو ماهه را تهیه کنید. در زمان مصرف تغذیه خشک بچه گربه ظرف آب تازه و تمیز در کنار او قرار دهید تا گربه راحت تر تشنگی خود را برطرف کند.

کنسرو ها پس از نیم ساعت که در معرض هوای آزاد قرار می گیرند دیگه قابل استفاده نیستند و باید باقی مانده آن را دور بریزید همچنین به تاریخ انقضای آن توجه کنید چراکه ممکن است باعث مسمومیت گربه شود.

>برندهای مختلفی غذای خشک گربه های کیتن (مناسب گربه های زیر ۶ ماه) تولید کرده اند که می توان از آنها از دو ماهگی تا شش ماهگی بهره ببرید. بعد از شش ماهگی بچه گربه، می توانید تعداد وعده های غذایی را با توجه به وزن گربه و میزان تجمع چربی در بدن او تنظیم کنید.

مقدار مصرف غذای گربه روی بسته بندی محصولات گنجانده شده و شما می توانید با توجه به راهنمای روی محصول از آن استفاده کنید. اگر محصول را بصورت فله خریداری کرده اید؛ می توانید شیوه های مصرف را از سایت تام و جری بخوانید.

غذای مخصوص بچه گربه

بسیاری از برند های معتبر غذای بچه گربه را متناسب با نیازهایی که در طول دوران رشد دارند تولید می کنند. میزان پروتئین و چربی محصولات غذایی بچه گربه ها بیشتر از غذای گربه های عقیم شده و بالغ است زیرا بچه گربه ها فعالیت بیشتری دارند و به کالری بیشتری نیاز دارند.

برند هایی که برای افزایش میزان کالری از کربوهیدرات بیشتری استفاده می کنند که در نهایت منجر به افزایش وزن و چاقی بچه گربه می شود. بنابراین توجه داشته باشید که پروتئین و چربی زیاد در غذای بچه گربه حائز اهمیت است.

شیر خشک بچه گربه

همانطور که گفتیم غذای بچه گربه ها در یک ماه اول زندگیشان شیر مادرشان و یا شیر خشک مخصوص بچه گربه است. رویال کنین و دکتر کلادرز دو برند معروف و معتبری هستند که شیر خشک هایی باکیفیت بالا و متناسب با نیازهای غذایی این دوران بچه گربه ها تولید می کنند و جایگزین مناسبی برای شیر مادر هستند.

از بین برندهای ایرانی شیر خشک پرسا دارای میزان چربی و پروتئین متناسب با این دوران سنی بچه گربه ها است و می تواند انتخابی مناسب و ارزان قیمتی باشد. لاکتوز این محصولات بسیار شبیه به شیر مادر است بنابراین هضم غذا برای آنها آسان می شود و به بهبود سیستم گوارشی بچه گربه کمک می کند. 

شیر های پاکتی دارای لاکتوز هستند. سیستم گوارشی بچه گربه ها توانایی هضم لاکتوز را ندارد و در صورت مصرف مشکلاتی مانند دل درد، نفخ و اسهال را در پی خواهد داشت.

غذای خشک بچه گربه

در زمان خرید به دنبال غذای خشک ارزان بچه گربه نباشید! اگر قیمت غذای خشک بچه گربه بسیار پایین باشد؛ می تواند نشان دهنده ی کیفیت پایین این غذا بوده و در آینده مشکلات زیاد سلامتی را در گربه تان ایجا کند و بهتر است خرید خود را براساس ترکیبات غذای خشک بچه گربه انجام دهید.

اگرچه بسیاری از برندهایی که غذای خشک برای بچه گربه تولید می کنند علاوه بر قیمت مناسب از کیفیت مطلوبی برخوردارند اما سعی کنید همیشه اولویتتان در خرید غذای خشک باکیفیت برای بچه گربه باشد.

رویال کنین

غذای خشک مادر اند بیبی: این محصول برای بچه گربه های ۱ تا ۴ ماه و مادرشان قابل استفاده است. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و برای از شیر گرفتن بچه گربه بسیار مناسب است. دلیل استفاده از این محصول با کیفیت برای مادران شیرده این است که ویتامین ها و مواد مغذی به بدن مادر می رسد و می تواتند شیردهی مناسبی داشته باشد.

در مرحله بعد رشد که از شیر گرفتن است؛ بچه گربه توانایی هضم نشاسته را به دست می آورد؛ دندان های عقل او از چهار ماهگی به بعد رشد می کند و همچنین سیستم گوارشی او به تکامل می رسد و می تواند غذای خشک مصرف کند.

غذای خشک بچه گربه پرشین: این محصول برای بچه گربه های نژاد پرشین ۴ تا ۱۲ ماه مناسب است. غذای خشک بچه گربه پرشین رویال کنین با ترکیباتی اعم از  ویتامین E و C، لوتئین و تائورین؛ سیستم ایمنی بدن بچه گربه ها را مقاوم نگه میدارد و دستور غذایی ایده آل و مناسبی برای دوران رشد آنها است. یکی از ویژگی های غذای خشک بچه گربه پرشین، داشتن فاکتورهای تجزیه ای به از بین بردن و جلوگیری از ایجاد هربال کمک بسیاری  می کند.

غذای خشک بچه گربه: برای بچه گربه های ۴ تا ۱۲ ماه با هر نژادی قابل استفاده است. دانه های این محصول مستطیلی است و دارای بافتی نرم بوده که متناسب با دهان بچه گربه است. این محصول غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است.  همچنین به روند هضم و بهبود سیستم گوارشی بچه گربه ها کمک بسیار زیادی می کند. از ایجاد هربال جلوگیری می کند و به رشد بچه گربه کمک می کند.

غذای خشک بچه گربه استرلایز: غذای خشک برای بچه گربه های عقیم شده است. امگا۳ و امگا۶ موجود در این محصول جهت درخشندگی و سلامت پوست و موی گربه و همچنین کنترل ریزش مو موثر است. از تشکیل کریستال های ادراری جلوگیری می کند و با داشتن مقادیر مناسبی از فیبر به دفع هربال کمک می کند.

غذای بچه گربه بریتیش شورت هیر: تغذیه خشک بچه گربه مو کوتاه بریتانیایی است و دارای پسیلیوم و ال-کارنیتین می باشد که از بالا رفتن میزان چربی بدن جلوگیری می کنند و به طور ویژه برای نژاد بریتیش مو کوتاه تولید شده است اما بچه گربه های سایر نژادها نیز می توانند استفاده کنند.

رفلکس

غذای خشک بچه گربه رفلکس پلاس باطعم مرغ: مناسب برای گربه های ۲ تا ۱۲ ماه است. غذایی خوش خور و کاملا متعادل شده است که همه نیازهای غذایی بچه گربه نازنینتان را فراهم می کند. اسید های چرب (امگا۳ و ۶) تقویت کننده سیستم ایمنی است و پوست و مو سالم و شاداب را برای بچه گربه تان به ارمغان میاورد. 

غذای رفلکس باطعم مرغ و برنج: این غذای خشک بچه گربه کاملا متعادل و متناسب نیازهای غذایی بچه گربه ها می باشد. غنی از ویتامین ها و مواد معدنی مفید و ضروری به همراه پروتئین مرغ است و از طعم بسیار خوبی برخوردار است. سیستم ایمنی بدن بچه گربه توسط پودر آب پنیر تقویت می شود و عملکرد آن بهبود میابد.

جوسرا

راهنمای خرید غذای خشک برای بچه گربه

غذایی کامل برای گربه های باردار، شیرده و در حال رشد می باشد. سطح انرژی بالای غذای خشک بچه گربه جوسرا، روند رشد بچه گربه ها را بهبود می بخشد. پروتئین باکیفیت و سایر مواد معدنی ضروری این غذا زود هضم است و سیستم گوارشی سالمی را برای بچه گربه تان به ارمغان می اورد. همچنین مقدار بالای فیبر، در دفع و جلوگیری از ایجاد گلوله های مو بسیار موثر است.

هپی کت

غذای خشک بچه گربه مینکاس: تغذیه خشک بچه گربه با کیفیت سوپرپرمیوم است و از پروتئین های حیوانی با ارزش و بسیاری از ویتامین های حیاتی تشکیل شده است و رشد مداوم و ثابت را تضمین می کند. ویتامین D3 برای سلامت گربه حیاتی بوده و تاثیرات فوق العاده ای روی اسکلت استخوانی بدن گربه ها میگذارد.

غذای خشک بچه گربه: تشکیل شده با مقدار بالای پروتئین های حیوانی ۱۰۰٪ متعادل و طبیعی است. توسط فیبر گلوله های موی موجود در لوله گوارش را از بین می برد. این ماده غذایی خشک خوشمزه حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی برای حمایت از سیستم ایمنی بدن است.

تعداد وعده های غذایی گربه در سنین مختلف

در دوران رشد، بچه گربه ها نیازمند چندین بار تغذیه با توجه به میزان کالری ای که میسوزانند هستند و به دلیل کوچک بودن دهان باید وعده های غذایی با حجم کم و دفعات زیاد به آنها داد. بچه گربه های چند روزه را باید هر چند ساعت بوسیله شیشه شیر مخصوص تغذیه کنید. برای وعده های غذایی بچه گربه های ۲۱ روزه باید حجم غذا را افزایش داد و تعداد دفعات وعده ها را به ۴ تا ۶ بار در روز رساند.

با بزرگتر شدن گربه می توانید تعداد وعده های غذایی را کاهش دهید و حجم هر وعده را افزایش دهید. بطوریکه بچه گربه های یک ماهه تا سه ماهه ۴ وعده غذا در روز کافی است و بچه گربه های سه تا شش ماه نیازمند ۳ وعده غذایی در طول روز هستند.

در در مقاله (راهنمای خرید غذای خشک گربه و ویژگی های آن) بطور کامل درباره مشخصات غذای خشک بچه گربه و گربه های بالغ صحبت کرده ایم.

امیدوارم مقاله (غذای خشک بچه گربه) براتون مفید باشه و بتوانید غذای خشک مناسب برای بچه گربه تان تهیه کنید. انتخاب شما کدام است؟

author-avatar

درباره نویسنده تام و جری: زهرا مژگانی

سلام، زهرا هستم یکی از اعضای تیم تام و جری. من دانشجوی کارشناسی شیمی دارویی هستم و تخصص خوبی در شناخت مواد تشکیل دهنده و ترکیبات شیمیایی غذاها دارم و هر غذایی بعد از موجود شدن توسط من چک میشه تا از باکیفیت بودنش مطمئن بشم و بعد از اون روی سایت برای ارائه به شما بارگذاری میکنم. از طرفی یکی از علایقم رفتن به طبیعت و جاهای زیبای مختلفه و اهمیت زیادی برای حفظ زیست بوم و سلامت گونه های مختلف گیاهی و جانوری قائلم؛ به همیت دلیل علاقه و تخصصم رو با هم ترکیب کردم؛ یعنی: شناخت ترکیبات غذاها برای حفظ زندگی سالم حیوانات و حالا اون رو با نوشتن مقالات علمی مختلف در اختیار شما میذارم تا بتونین یک زندگی عالی برای پتتون فراهم کنین.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *