برای گربه چی بخریم؟, دانستنی های گربه

راهنمای خرید ظرف غذای گربه خانگی

ظرف غذا یکی از مهم ترین لوازمی است که باید برای گربه عزیزتان تهیه کنید و درست به انداره خرید غذای گربه مهم است چراکه ظروف نامرغوب باعث افزایش اشک گربه و.. میشوند. در پت شاپ ظرف های غذای زیادی در شکل، جنس و اندازه های گوناگون می توانید پیدا کنید. هرکدام از این ظروف مزایا و معایب خود را دارند.

در مقاله (راهنمای خرید ظرف غذای گربه خانگی) ویژگی  های انواع ظرف غذا را می گوییم تا ظرفی مناسب گربه تان خریداری کنید.

ظرف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی به راحتی در اندازه، رنگ و مدل های گوناگون در پت شاپ ها موجود و در دسترس هستند. قیمت مناسب از مزایای این نوع ظرف غذا است.

معایب:

قسمت هایی از ظرف پلاستیکی ممکن است توسط گربه جویده شود و خطوط و خراش هایی روی ظرف غذا به وجود می آید. این خراش ها محل مناسبی برای جمع شدن میکروب و آلودگی ها است. تمیز کردن این خراش ها سخت و دشوار می باشد بنابراین از نظر بهداشتی سالم نیستند و توصیه نمی شود.
بعضی از گربه ها به پلاستیک حساسیت دارند و ممکن است در اثر استفاده از این ظرف ها، برایشان مشکلات پوستی بوجود آید.

علاوه بر ظرف های پلاستیکی ساده دوقلو نوع دیگری ظرف دوقلو وجود دارد که دارای قسمتی برای نصب آب هستند تا گربه تان همیشه به آب تمیز دسترسی داشته باشد.

با اینکه پلاستیک مقاوم، ضد جویده شدن و با کیفیت در بازار موجود است؛ با این حال بهتر است در صورت خرید ظروف پلاستیکی هر چند وقت یک بار، ظرف غذای گربه تان را عوض کنید.

ظرف غذای پلاستیکی گربه

ظرف استیل

ظرف استیل مناسب ترین ظرف آب و غذا برای گربه ها است. این ظرف ها نشکن هستند و برخلاف ظرف پلاستیکی خط و خراشی روی آنها بوجود نمیاد؛ بنابراین از لحاظ بهداشتی مناسب اند.

بیرون بدنه بعضی از ظروف استیل رنگی است و از تنوع خوبی برخوردار است. همچنین ضد زنگ بودن بدنه ظرف موجب افزایش محبوبیت بین صاحبان حیوانات خانگی می شود.

پایه هایی برای قرار دادن ظرف وجود دارد تا ظرف غذای گربه تان کمی بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. ظرف استیل داخل پایه را به راحتی می توانید بردارید و بشورید. با توجه به شخصیت گربه تان می توانید ظرف غذا با پایه خریداری کنید.

اگر دنبال ظرف بادوام هستید که بتوانید مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید؛ ظرف هایی با جنس استیل بسیار خوب است.

ظرف غذای استیل گربه

ظرف سرامیکی

ظروف سرامیکی زیبا و بادوام هستند. این ظرف ها به راحتی شکسته نمی شوند ولی ضربه محکم و یا افتادن ظرف از ارتفاع موچب شکستن ظرف عذا می شود.

این ظرف ها در رنگ و طرح های مختلفی در پت شاپ ها موجود است. این ظرف های زیبا در افزایش اشتهای گربه ها نیز تاثیر زیادی دارد.

می توانید ظرف سرامیکی دوقلو تهیه کنید تا ظرف جداگانه نخرید. همچنین اگر گربه شما دوست دارد ظرف غذایش بالاتر از سطح زمین باشد می توانید پایه تهیه کنید.

بطور کلی سعی کنید ظرف غذایی که تهیه می کنید؛ استاپر (لاستیکی در کف ظرف) داشته باشد تا ظرف غذا به راحتی تکان نخورد و غذای گربه تان در خانه نریزد.

راهنمای خرید ظرف غذای گربه خانگی

ظرف غذای گربه پایه دار

ظرف غذای گربه پایه دار نوعی ظرف غذا برای گربه ها است که دارای پایه هایی برای بلند کردن ظرف از سطح زمین است. این ظرف غذا برای گربه ها به آنها کمک میکند تا راحت تر و راحت تر غذا بخورند. پایه ها ظرف را بلند می کنند تا گردن گربه در حین غذا خوردن خم نشود. این حرکت می تواند به جلوگیری از درد گردن و ناراحتی گربه کمک کند. ظرف غذای پایه دار می تواند راهی عالی برای بهبود راحتی و سلامتی گربه شما در هنگام غذا خوردن باشد. هنگام انتخاب ظرف غذای پایه دار، به جثه گربه، عادات غذا خوردن و دکور منزل خود توجه کنید.

همچنین این ظرف غذا مزایای متعددی نظیر بهبود وضعیت غذا خوردن، کاهش ریخت و پاش غذا در هنگام میل گربه، تمیز کردن آسان ظرف غذا و … داشته باشد.

ظرف غذای اتوماتیک گربه

ظرف غذای اتوماتیک گربه وسیله ای است که به شما امکان می دهد در زمان های تعیین شده به طور خودکار غذای گربه خود را پخش کنید. این ظرف غذا می تواند برای افرادی که ساعات طولانی کار می کنند یا زیاد سفر می کنند مفید باشد. همچنین این نوع ظرف قیمت بالاتری از مدل های دیگه دارد؛ و مناسب زمان هایی است که برای چند روز خانه نیستید.

این ظرف ها محفظه ای دارند که پس از خالی شدن ظرف از غذا، بصورت اتوماتیک غذا وارد ظرف می شود. یک نوع از این ظرف ها دستی کار میکند و نوع دیگر که قیمت بالاتری هم دارد، با تنظیم سر ساعت مشخصی غذا را وارد ظرف می کند.

انواع مختلفی از ظروف غذای اتوماتیک گربه وجود دارد. برخی از آنها ساده هستند و فقط در زمان تعیین شده مقدار مشخصی غذا را پخش می کنند. برخی دیگر پیچیده تر هستند و به شما امکان می دهند وعده های غذایی را برنامه ریزی کنید، اندازه وعده ها را تنظیم کنید و حتی از راه دور غذا را پخش کنید.

ظرف غذای گربه

آبخوری اتوماتیک

اگر گربه تان دارای مشکلات کلیوی و مجاری اداری است؛ و نیاز دارد تا زیاد آب بخورد می توانید فواره گربه تهیه کنید.

خرید آبخوری اتوماتیک بیشتر جنبه زیبایی دارد و صدا و حرکات آب موجب می شود گربه آب بیشتری بخورد. اگر بدن گربه تان مشکل کم آبی ندارد؛ تهیه ظرف ساده کافی است.

غذای خشک یورینری و رنال مناسب گربه هایی است که مشکلات کلیوی دارند. برای اطلاع از قیمت به بخش فروشگاه پت شاپ آنلاین تام و جری مراجعه کنید.

ظرف آب گربه

برای مشاهده و خرید ظرف آب غذای گربه با قیمت مناسب کلیک کنید.

اندازه و شکل ظرف غذای گربه

انتخاب رنگ و مدل ظرف به سلیقه خودتان بستگی دارد. برای اندازه ظرف غذا به میزان وعده های غذایی گربه تان توجه کنید. گربه ها عادت دارند پس غذا خوردن، ظرفشان را لیس بزنند؛ اگر غذا در ظرفشان بماند لیس زدن ظرف برایشان دشوار می شود بنابراین ظرفی که اندازه یک وعده در آن غذا جای گیرد مناسب است.

ظرفی انتخاب کنید که گود نباشد؛ زیرا ممکن است گلوی گربه هنگام غذا خوردن به ظرف بچسبد و اذیتش کند. ظرف های پهن مناسب گربه ها هستند.
ظرف دارای دیواره های متوسط و شیب دار باشد.

بطور کلی زمان خرید ظرف، به نژاد گربه (فرم دهان) و جثه (میزان وعده های غذایی) توجه کنید. در ادامه به معرفی نکاتی مهم در زمان انتخاب و خرید ظرف غذای گربه میپدازیم.

  • اندازه و جثه گربه

گربه های کوچک: برای گربه های کوچک، به یک ظرف غذای کوچک با لبه های کم نیاز دارید.
گربه های بزرگ: برای گربه های بزرگ، به یک ظرف غذای بزرگ با لبه های بلند نیاز دارید.

  • شکل ظرف

ظرف های گرد: این نوع ظرف ها برای گربه هایی که عادت به خوردن سریع دارند مناسب هستند.
ظرف های مستطیلی: این نوع ظرف ها برای گربه هایی که عادت به خوردن آرام دارند مناسب هستند.
ظرف های دارای پایه: این نوع ظرف ها برای گربه هایی که گردن بلندی دارند مناسب هستند.

  • جنس ظرف

ظرف های پلاستیکی: این نوع ظرف ها ارزان هستند، اما به راحتی خراشیده می شوند و می توانند محل تجمع باکتری ها باشند.
ظرف های فلزی: این نوع ظرف ها بادوام هستند، اما می توانند زنگ بزنند.
ظرف های سرامیکی: این نوع ظرف ها زیبا هستند، اما می توانند شکسته شوند.

بهداشت و تمیزی ظرف غذا

گربه ها ذاتا تمیزی را دوست دارند و غذا خوردن در محیط و ظرف غذای تمیز برایشان لذت بخش تر است؛ و موجب افزایش اشتهای گربه ها نیز می شود.

در صورت استفاده از غذاهای کنسروی و تر لازم است هر روز ظرف غذا شسته شود. حتی غذا های خشک هم ممکن است ظرف غذایشان را کمی چرب کند؛ بنابراین سعی کنید پس از هر وعده ی غذایی ظرف آب و غذای گربه را بشورید؛ و هر دو سه روز یکبار با آب داغ و مایع ظرفشویی یا مواد ضد عفونی کننده دیگر ظرف آب و غذای گربه تان را بشورید.

راهنمای خرید ظرف غذای گربه خانگی

انتخاب محل گذاشتن ظرف غذا

همانطور که قبلا گفتیم گربه ها تمیزی را دوست دارند و از غذا خوردن در محیط کثیف و بد بو اجتناب می کنند.

ظرف غذا را نزدیک توالت و ظرف خاک گربه قرار ندهید.
ظرف را در محل هایی مثل راهرو و آشپزخانه که رفت و آمد زیاد است نگذارید. گوشه ای دنج و آرام محل مناسبی است که ظرف غذایش را قرار دهید.

امیدوارم مقاله راهنمای خرید ظرف غذای گربه خانگی برانون مفید بوده باشه.

سپاس به خاطر همراهی شما (:

ظرف غذای گربه‌ها از چه جنسی ساخته می‌شوند؟

این ظروف معمولاً از جنس پلاستیک، استیل و سرامیک تهیه می‌شوند.

این ظرف‌ها دارای محفظه‌ای هستند که پس از خالی شدن ظرف غذا، به طور اتوماتیک غذا وارد ظرف می‌شود.

این آبخوری‌ها به صورت فواره‌ای هستند و بیشتر جنبه زیبایی دارند که باعث می‌شود تا گربه‌‌تان آب بیشتری بنوشد.

مطالب مرتبط

یک نظر در “راهنمای خرید ظرف غذای گربه خانگی

  1. سلام
    معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
    من هم می خوام چند تا محصول خوب دیگه معرفی کنم:
    محصولات پرفروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *