آموزش به سگ, برای سگ چی بخریم؟, دانستنی های سگ

انواع ظرف غذای سگ و بررسی معایب و مزایای آن

ظرف غذای سگ

یکی از ضروری‌ترین نیازها در نگهداری حیوانات و به خصوص سگ‌ها انتخاب ظرف غذای مناسب است که عوامل متعددی در کیفیت و دوام آن تاثیرگذار است. ظرف غذای سگ باید به گونه‌ای باشد که سگ به راحتی بتواند غذای خود را بخورد و یا به عبارتی دیگر متناسب با فیزیک فک و دهانش و همچنین قد حیوان خانگی‌تان باشد. نکته‌ی مهم دیگری که در خرید ظرف غذای سگ باید به خاطر داشته‌باشید توجه به جنس آن است که برای مدت طولانی کارایی داشته باشد. در این مقاله سعی می‌کنیم اطلاعات مفید و جامعی در خصوص انواع ظرف غذای سگ و ویژگی‌های آن اطلاعات جامعی را برای شما علاقه‌مندان به حیوانات خانگی قرار دهیم؛ پس تا پایان این مقاله جذاب و خواندنی با ما همراه باشید.

انواع ظرف غذای سگ

غذای حیوانات انواع مختلفی دارند و شامل (غذای خشک، کنسرو و سوپ) هستند که در طعم‌های متنوع و متناسب ذائقه و نیاز غذایی سگ‎‌‌‌‌‌ها تهیه شده‌اند و شما می‌توانید برای اطمینان از اصالت کالا محصولات مورد نظر خود را از پت شاپ آنلاین تام و جری سفارش دهید. برای سرو غذای سگ ظروف متعددی در بازار وجود دارد اما بهتر است که شما با انتخاب ظرف مناسب و با دوام در بهتر غذا خوردن حیوان خانگی خود نقش موثری را ایفا کنید، که در ادامه به بررسی انواع ظروف غذای سگ و ویژگی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

  • ظرف غذای استیل

جنس استیل یکی از بهترین متریال برای سرو غذای سگ می‌باشد که علاوه بر خاصیت ضد زنگ‌زدگی، محکم و با دوام هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد. ویژگی مهم دیگر ظروف استیل عدم ایجاد آلرژی برای سگ‌هاست و این باعث می‌شود که به راحتی وعده‌های غذایی خود را صرف کنند.

تنوع در ظروف غذای سگ با جنس استیل

  • ظرف غذای سیلیکونی

ظروف غذای سیلیکونی قابل حمل و سبک هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را شستشو داد. مزیت دیگر ظرف غذای سیلیکونی سگ‌ها دوام بالای است که در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشند که برای دادن غذاهای تشویقی سگ و میان وعده‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.

  • ظرف غذای سرامیکی

ظروف سرامیکی سنگین هستند و سگ‌ها به راحتی نمی‌تواند آن تکان داده و محتویات غذا را به بیرون بریزند، به همین دلیل برای سگ‌هایی که عادت به برگرداندن ظرف غذا دارند انتخاب مناسبی است. اما بزرگترین معایب ظروف سرامیکی این است که سطح صاف و سیقلی ندارند و شما باید بلافاصله آن را بعد از غذا خوردن سگ‌تان شستشو دهید.

  • ظرف غذای پایه‌دار

ظروف غذای پایه‌دار، ارتفاع بالاتری از سطح زمین دارند و متناس با قد سگ‌هایی است که جثه بزرگتری دارند و لازم نیست که سگ برای خوردن غذا یا آب سر خود را خم کند.

ظرف غذای پایه دار

  • ظرف غذای مسافرتی

یکی از کاربردی‌ترین ظروف غذا برای سگ‌ها، ظرف غذای مسافرتی است که در جنس‌های مختلفی در بازار موجود هستند. از مزیت‌های مهم ظروف مسافرتی می‌توان به سبک بودن، قابل حمل بودن و دوام بالای آن اشاره کرد.

  • ظرف غذای اتوماتیک

ظرف غذای هوشمند و اتوماتیک سگ، قابلیت‌های متنوعی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌‌توان به تایمردار بودن، قابل تنظیم بودن، گنجایش بالا اشاره کرد. مهم‌ترین مزیت استفاده از این ظروف برای صاحبان سگی است که مشغله زیادی دارند و تایم کافی برای غذا دادن به سگ‌ خود ندارد و به راحتی با استفاده از ظروف هوشمند می‌توانند با ریختن غذا در محفظه مخصوص آن و تنظیم تایمر این کار را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که ظروف اتوماتیک غذای سگ قیمت بالایی نسبت به بقیه ظروف غذا دارند و شما باید بودجه بیشتری را برای خرید آن در نظر داشته‌باشید.

عوامل موثر در انتخاب ظرف غذای سگ

هنگام خرید ظرف غذای سگ‌، لازم است که فاکتورهای متعددی را در نظر داشته‌باشید تا بتوانید براساس آن ظرف مناسبی را برای وعده‌های غذایی حیوان خانگی خود تهیه کنید و نقش مهمی در راستای نیازهای اساسی سگ‌تان ایفا کنید. حتی اگر قصد دارید سگ خود را آمزوش دهید میتوانید با خرید یک ظرف غذای متنوع و جذاب نظر سگ را به استافده از آن جلب کنید. همانطور که در مقاله آمورش نخور به سگ با ۴ روش ساده بیان شد، شما میتوانید به راحتی به سگ با کمک ظرف مناسب آموزش دهید. از مهم‌ترین عوامل یکه د رهنگام انتخاب ظرف غذای سگ باید به آن توجه کرد می توان به  می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. انتخاب ظرف غذا براساس نژاد سگ

توجه به نژاد و جثه‌ی سگ تاثیر بسیاری در تهیه ظرف غذا دارد، برای مثال سگ‌هایی که جثه کوچکی دارند بهتر است که از ظروف غذای کم عمق و متناسب با قدشان استفاده کنند و در مقابل سگ‌هایی که جثه بزرگتری دارند بهتر است که از ظروف غذای پایه دار در وعده‌های غذایی خود استفاده کنند.

  1. انتخاب ظرف غذا براساس رژیم غذایی

نوع غذا خوردن سگ تاثیر مهمی در انتخاب ظرف غذا دارد، به عنوان مثال ممکن است که برخی از سگ‌ها تند تند و باعجله غذا بخورند و دچار مشکلات گوارشی شوند؛ که در این حالت بهتر است که از ظروف غذای آرام خور برای سگ‌تان استفاده کنید.

  1. انتخاب ظرف غذا براساس دوام و کیفیت

مسلماً دوام و کیفیت ظروف غذا از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید هستند. چون در صورت عدم توجه به این موضوع ممکن است که به سرعت خراب شوند و شما مجبور شوید که آن را عوض کنید.

  1. انتخاب ظرف غذا براساس مسائل بهداشتی

رعایت مسائل بهداشتی تاثیر مهمی در سلامت حیوان خانگی شما دارد و لازم است که ظرفی را برای غذا خوردن آن‌ها انتخاب کنید که به راحتی تمیز شوند و اثری از تکه‌های غذا بر روی آن باقی نماند.

سگ در حال خوردن غذا

جمع‌بندی

تهیه ظرف مناسب برای غذا خوردن سگ‌های خانگی اهمیت بسیاری دارد و باعث می‌شود که آن‌ها با علاقه و اشتیاق فراوان وعده‌های غذایی خود را مصرف کنند. حتی در مواقعی لازم است که این لوازم را با خود به سفر ببرید. همان طرو که در مقاله راهنمای مسافرت با سگ بیان شد،ظرف آب و غذا از ضرروی ترین لوازمی است که باید به همراه خود در همه جا داشته باشید. در این مقاله نیز سعی بر آن بود که اطلاعات کاربردی در اختیار شما علاقه‌مندان و صاحبان حیوانات خانگی قرار داده شود تا بتوانید به خوب یدر کنار پت خود زندگی کنید.

مقاوم‌ترین ظرف غذا برای سگ‌ها چه ویژگی‌هایی دارد؟

ظروف غذای استیل از مقاوم‌ترین و بهترین متریال برای غذا خوردن سگ‌ها هستند که کیفیت بالایی دارند و به راحتی تمیز می‌شوند.

ظروف غذای پایه‌دار به طور ویژه برای سگ‌هایی که قد و جثه بزرگتری دارند تهیه شده و باعث می‌شود که آن‌ها بدون اینکه سرشان را خم کنند به راحتی وعده‌های غذایی خود را مصرف کنند.

author-avatar

درباره نویسنده تام و جری: اسما افخمی

اسما هستم روانشناس انسان ها و رفتارشناس سگ و گربه ها ! از روزی که وارد تیم پت شاپ تام وجری شدم باخودم عهد کردم با علمم سطح فرهنگ نگهداری و تربیت حیوانات خانگی در ایران رو هر روز بهتر از قبل کنم. این روزها با نوشتن مقالات کاربردی و انجام مشاوره به مامان باباهای پت کمک میکنم زندگی شاد و بی دردسری رو با حیوون خونگی شون داشته باشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *