دانستنی های سگ, نژادهای سگ

باکس حمل سگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

باکس حمل سگ

باکس‌ حمل سگ یک وسیله‌ی بسیار کاربردی برای قرار دادن انواع نژادهای سگ داخل خودرو، حمل در سفرهای زمینی و هوایی و مراجعه به کلینیک دامپزشکی بوده و باعث می‌شود که در هر شرایطی حیوان خانگی‌تان را همراه خود داشته‌باشید. با توجه به اینکه اکثر پت‌ها نسبت به صاحبان خود وابستگی عاطفی پیدا می‌کنند؛ تمایل زیادی برای تنها ماندن داخل خانه ندارند و از طرفی ممکن است به خاطر تنها ماندن برای مدت طولانی دچار افسردگی شده و به وسایل خانه آسیب بزنند، از این رو در این مقاله از پت شاپ تام و جری قصد داریم تا با ارائه اطلاعات جامع در خصوص مهم‌ترین ویژگی باکس‌های حمل سگ و نکات ضروری در هنگام خرید این محصول کاربردی شما را در انتخاب کریر ایده‌آل یاری دهیم، پس تا پایان این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

کاربردهای باکس حمل سگ

باکس سگ

نگهداری از سگ‌ها نیازمند آگاهی از اصول و روش‌های مراقبتی ویژه‌ای است و لازم است که جهت آسایش و رفاه حیوان خانگی‌تان ضمن توجه به نیازهای روحی و جسمی‌، لوازم مورد نیازشان را نیز تامین کنید که یکی از پرکاربردترین وسیله‌ها، باکس (box) حمل سگ می‌باشد و شما می‌توانید پت خود را داخل آن قرار داده و همراه خود در سفرها ببرید. با توجه به اینکه برخی از نژادهای سگ‌، ممکن است در داخل ماشین بر اثر ترمز کردن یا بوق زدن و تصادفات دچار استرس شوند بهتر است برای رعایت مسائل ایمنی آن‌ها را داخل باکس استاندارد قرار دهید. با این حال ممکن است برخی از سگ‌ها از رفتن به داخل باکس امتناع کنند؛ که در این حالت شما می‌توانید با انجام روش‌های تمرینی و با خرید تشویقی سگ  و قرار دادن در داخل باکس، آن‌ها را به انجام این کار ترغیب کنید، علاوه بر مواردی که ذکر شد باکس‌های سگ کاربردهای بسیاری دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • برای استراحت در داخل خانه (باکس‌های چوبی)
 • برای مراجعه به کلینیک دامپزشکی
 • حمل راحت در سفرهای زمینی و هوایی
 • استفاده در پارک‌، خیابان و مکان‌های پرازدحام

مهم‌‌ترین ویژگی باکس حمل سگ

باکس‌ها در ابعاد، جنس‌ها و مدل‌های متنوعی در بازار موجود هستند و لازم است که با در نظر گرفتن مشخصه‌ها و کارآیی آن‌ها یک باکس ایده‌آل را  برای حیوانات خانگی خود تهیه کنید، همچنین با توجه به لزوم استفاده از باکس استاندارد پت در مراکز پر رفت و آمد و به خصوص در سفر با هواپیما و داشتن مجوز پرواز (IATA) بهتر است که با ویژگی‌های مهم این وسیله پرکاربرد آشنایی کافی داشته و بتوانید با اطمینان کامل از ایمن بودن باکس، سگ‌تان را داخل آن قرار داده و همراه خودتان ببرید. براساس منابع معتبر بین‌المللی یک باکس ایده‌آل باید استانداردها و ویژگی‌های زیر را داشته‌باشد:

 1. سایز و ابعاد استاندارد باکس

باکس‌ها در سایز‌های مختلفی طراحی شده‌اند و لازم است که متناسب با جثه سگ‌تان آن را انتخاب کنید تا پت داخل آن احساس راحتی داشته‌باشد، به عبارتی نه کوچک و نه بزرگ باشد؛ زیرا در صورتی که سایز بزرگتری نسبت به جثه سگ داشته‌باشد موجب جنب و جوش زیاد و در صورتی که کوچکتر باشد حیوان خانگی‌تان احساس می‌کند که در قفس گیر کرده و برایش ناخوشایند خواهد بود، به همین سبب لازم است که فضای مناسبی را برای نشستن، خوابیدن و غذا خوردن سگ‌تان داخل باکس در نظر بگیرید.

 1. ایمنی باکس

رعایت استانداردهای حفاظتی نظیر امکان رد کردن کمربند ایمنی اتومبیل از فضای مشخص تعبیه شده در باکس اهمیت بسیاری در انتخاب کریر مناسب حمل سگ دارد و ضروری است که از محکم بودن قفل درب، اتصالات بدنه و پنجره نیز اطمینان حاصل کنید تا سگ‌تان دچار آسیب دیدگی‌های احتمالی نشود، در برخی موارد مشاهده شده که به دلیل عدم چفت شدن درب باکس، سگ به راحتی از داخل آن فرار کرده است.

ایمنی باکس حمل سگ

 1. تحمل وزن سگ

لازم است قبل از خرید باکس اطلاعات کاملی از وزن سگ و میزان رشد آنها داشته‌باشید تا با بزرگ شدن جثه پت در حمل کریر دچار مشکل نشوید.

 1. تهویه هوا

گردش هوای مناسب داخل باکس از مسائل بسیار تاثیرگذار برای راحتی پت می‌باشد و با توجه به اینکه ممکن است آن‌ها در مسافت‌های طولانی داخل کریر بمانند؛ در صورتی که تهویه هوای مناسبی تعبیه نشود، سگتان دچار مشکل تنفسی و اضطراب خواهد شد.

 1. میزان فعالیت سگ

خلق و خوی سگ‌ها تاثیر بسیاری در انتخاب کریر دارد، اگر حیوان خانگی‌تان جنب و جوش زیادی دارد؛ توصیه می‌شود که باکسی با فضای داخلی بزرگتر و با دوام‌ بیشتر تهیه کنید تا داخل آن احساس راحتی داشته‌باشد و در صورتی که پت شما آرام و کم تحرک است از باکس‌های کوچک نیز می‌توانید استفاده کنید.

 1. استحکام و دوام

باکس‌ها در ۴ نوع فلزی، پلاستیکی، پارچه‌ای و چوبی در بازار موجود هستند که از بین آن‌ها باکس فلزی استحکام و طول عمر بیشتری نسبت به بقیه دارد و شما می‌توانید براساس نیاز حیوان خانگی‌تان کریر مناسبی را برای آن‌ها تهیه کنید.

 1. وزن بدنه باکس

بهتر است بدنه کریر سبک باشد تا در حمل پت دچار مشکل نشوید، البته اگر سگ شما وزن و جثه بزرگتری دارد؛ توصیه می‌شود که از باکس‌هایی قابلیت اتصال به چرخ دارند استفاده نمایید.

باکس حمل سگ چرخ دار

 1. قابلیت شست و شو

رعایت مسائل بهداشتی از موارد مهم در نگهداری سگ‌ها به شمار می‌رود و توصیه می‌شود در خرید کریر به متریال و امکان شست و شوی آن‌ها توجه کنید.

انتخاب بهترین باکس برای نژاد‌های سگ

تهیه لوازم مورد نیاز برای مراقبت از نژادهای مختلف سگ و توجه به ویژگی‌های نژادی آن‌ها تاثیر بسیاری در بهبود کیفیت زندگی این حیوانات دوست داشتنی دارد. با توجه به اهمیت استفاده از کریر در مسافرت‌های هوایی و زمینی و همچنین امکان حضور در محل‌های پر رفت و آمد بهتر است که باکسی متناسب با ویژگی‌های نژادی آنها تهیه کنید. همچنین توصیه می‌شود جهت آشنایی بیشتر مقاله معرفی انواع باکس سگ و گربه را مطالعه نمایید. در ادامه سعی می‌کنیم تا شما را در انتخاب باکس مناسب برای انواع نژادهای سگ یاری دهیم:

 • باکس حمل سگ شیتزو

برای سگ‌های نژاد شیتزو با وزنی حدود ۴ الی ۷ کیلوگرم و جثه کوچکشان، باکسی با سایز کوچک و جنس پلاستیکی انتخاب مناسبی خواهد بود. شیتزو‌ها سگ‌های بسیار باهوشی هستند و می‌توان به راحتی با آموزش به سگ در خانه و تمرین کردن آن‌ها را به قرار گرفتن داخل باکس عادت داد.

 • باکس حمل سگ ژرمن شپرد

برای سگ‌های نگهبان ژرمن شپرد با میانگین وزنی ۲۰ الی ۴۰ کیلوگرم و جثه درشتشان باکس فلزی انتخاب ایده‌آلی خواهد بود؛ زیرا آن‌ها به راحتی می‌توانند باکس‌هایی که دوام و کیفیت لازم را ندارند خراب کنند.

باکس سگ ژرمن

 • باکس حمل سگ تریر

تریرها بسیار باهوش و پر جنب و جوش هستند که از لحاظ جثه و وزن تنوع بسیار زیادی دارند و میانگین وزنی آن‌ها از ۳ کیلوگرم تا ۳۰ کیلوگرم متغیر است به همین جهت توصیه می‌شود با در نظر گرفتن سایز و میزان فعالیت حیوان خانگی‌تان اقدام به خرید کریر کنید.

 • باکس حمل سگ هاسکی

هاسکی‌ها با میانگین وزنی ۱۶ الی ۳۰ کیلوگرم و قد نسبتاً کوتاه بسیار پر جنب و جوش بوده و به دلیل داشتن عضلات بسیار قوی قادرند با سرعت بالایی حرکت کنند، از این رو باکس فلزی بهترین گزینه برای سگ‌های این نژاد خواهد بود.

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله ذکر شد انتخاب باکس مناسب و شناخت ویژگی‌های آن اهمیت بسیاری در مراقبت اصولی از سگ‌ها دارد و بهتر است که براساس ویژگی‌های نژادی، قدی و وزنی آن‌ها اقدام به خرید کریر کنید تا حیوان خانگی‌تان داخل آن احساس راحتی داشته و بتواند ساعت‌ها داخل  boxقرار بگیرد.

امکان رد کردن کمربند ایمنی اتومبیل از فضای مشخص تعبیه شده محکم بودن قفل درب، اتصالات بدنه و پنجره از موارد مهم در رعایت نکات ایمنی باکس سگ می‌باشد.

بله، با توجه به اینکه ممکن است سگها ساعت‌ها داخل باکس بمانند؛ در صورتی که تهویه هوای مناسبی تعبیه نشود، سگتان دچار مشکل تنفسی و اضطراب خواهد شد.

برای سگ‌های نژاد شیتزو که وزن و جثه کوچکی دارند، کریری با سایز کوچک و جنس پلاستیکی انتخاب مناسبی خواهد بود.

author-avatar

درباره کارشناس تولید محتوا تام و جری: نگین ملکی

نگین ملکی هستم ،در رشته IT مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کردم و در حال حاضر به عنوان کارشناس سئو و تولید محتوا با پت شاپ تام و جری همکاری دارم و سعی می‌کنم با ارائه اطلاعات کاربردی و به روز شما را با دنیای حیوانات بیشتر آشنا کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *