دانستنی های گربه, نگهداری از گربه

نکاتی که پیش از گرفتن گربه باید به آن توجه کنید

به فکر گرفتن گربه هستید؟ – نکاتی که پیش از گرفتن گربه باید بدانید

با توجه به مرسوم شدن به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی از جمله گربه، تصمیم گرفتیم موارد ضروری که لازم است قبل از گرفتن گربه یا بچه گربه بدانید را در این مقاله جمع آوری کنیم.

در ادامه به پاسخ به سوالاتی که قبل از گرفتن گربه ممکن است برایتان پیش آید می پردازیم تا با آگاهی از شرایط و نحوه نگهداری گربه ها اقدام به گرفتن آنان کنید.

 

گربه چقدر به مراقبت و توجه نیاز دارد؟

گربه ها در مقایسه با سگ هایی که نیاز به پیاده روی، آموزش و غیره دارند نگهداری نسبتا کمتر و آسان تری دارند، اما مانند هر حیوان خانگی آنها نیازمند مرقبت و توجه هستند.

گربه ها راحت تر از سگ ها می توانند در سبک زندگی شلوغ و مدرن قرار بگیرند، زیرا کاملا مستقل هستند و خیلی راحت تر می توانند تنها بمانند و برای آپارتمان ها و خانه های کوچکتر مناسب ترند و به همین دلیل اغلب توسط افرادی انتخاب می شوند که سبک زندگی شلوغ و پرتنشی دارند.

گربه ها چندین وعده غذای کوچک را در طول روز ترجیح می دهند، آنها معمولاً حیواناتی بسیار تمیز هستند و خود را مرتباً در طول روز مرتب می کنند، اما به ناچار برخی از موهای گربه ممکن است روی لباس ها و یا وسایلاتتان قرار بگیرند.

 

آیا داشتن فرزند مانع از گرفتن گربه می شود؟

اگر فرزندی دارید دلیلی برای نداشتن گربه یا بچه گربه وجود ندارد. این والدین هستند که باید از همان ابتدا به فرزندان خود بیاموزند که چگونه با آنها رفتار  مهربانی داشته باشند.

بسیاری از کودکان روابط خارق العاده ای با گربه های خود دارند و احترام گذاشتن به موجودات دیگر و لطیف بودن را یاد می گیرند اینکار همیشه با موفقیت انجام می شود اما این امر مشروط به  وضع قوانین توسط والدین است.

به همین ترتیب اگر باردار هستید دلیلی برای نگرفتن گربه نمی باشد. در نتیجه با رعایت بهداشت و اقدامات لازم می توانید گربه ای را وارد جمع خانوادگی خود کنید.

 

گربه

گربه بالغ بگیریم یا بچه گربه؟

یک بچه گربه به شما این فرصت را می دهد که از همان ابتدا حیوانی را بپذیرید و آن را معالجه کرده و از او مراقبت کنید تا بهترین شروع زندگی را داشته باشد.

با این حال، بچه گربه ها نیاز به توجه زیادی دارند، اگر آنها را تنها بگذارید باید مطمئن شوید که در زمانی که شما حضور ندارید ایمن خواهند بود.

همچنین توجه به زمان واکسیناسیون و دامپزشک بچه گربه حائز اهمیت می باشد، یک گربه بالغ احتمالاً از قبل عقیم می شود و واکسینه می شود.

 

چه جنسیتی از گربه بگیریم؟

جنسیت یک بچه گربه واقعا مهم نیست، به شرطی که بچه گربه را قبل از بلوغ (در حدود چهار ماهگی) هنگام شروع اثر هورمون های جنسی عقیم کنید، گربه های عقیم نشده ممکن است رفتارهای باروری ناخواسته ای از خود بروز دهند.

 

چه نژادی از گربه ها را انتخاب کنم؟

نژادهای مختلفی وجود دارد که بعضی از آنها به مراقبت و توجه بیشتری احتیاج دارند. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با نژادهای مختلف و تصمیم گیری بهتر، مقاله معرفی و مقایسه بهترین نژادهای گربه آپارتمانی را مطالعه کنید.

 

هزینه نگهداری از گربه چقدر است؟

اگر در حال خرید گربه شناسنامه دار هستید، هزینه های مربوط به آن وجود دارد و ممکن است بسیار زیاد باشد.

بچه گربه های شناسنامه دار معمولاً واکسینه می شوند و در بعضی موارد عقیم می شوند.برای اطمینان از محافظت از بچه گربه در برابر بیماری های عفونی واکسیناسیون های متعددی لازم است.

لیستی از وسایلی که برای نگهداری از گربه لازم دارید:

  • باکس حمل و نگهداری گربه
  • ظرف آب و غذا
  • غذای مناسب (لیست قیمت ها)
  • جای خواب گربه
  • خاک گربه
  • انواع اسباب بازی
  • لوازم بهداشتی (شامپو، برس، ناخنگیر، مسواک و خمیردندان)
  • قلاده و پلاک هویتی

گربه

من به گربه ها حساسیت دارم- آیا نژادی وجود دارد که برای جلوگیری از حساسیت بهتر باشد؟

بسیاری از مردم فکر می کنند این موی گربه است که باعث عطسه، حساسیت یا خارش می شود. در واقع این علائم حساسیت به دلیل یک پروتئین یا آلرژن به نام Fd1 است که در بزاق گربه وجود دارد و باعث آلرژی می شود.

از آنجا که گربه ها خودشان را با لیس زدن مرتب می کنند در روی خز هایشان بزاق وجود دارد، بزاق روی مو و خز های گربه خشک می شود و هنگامی که گربه حرکت می کنند موهای حاوی ماده حساسیت زا پخش می شود.

دوستداران گربه که واقعاً می خواهند گربه داشته باشند اما حساسیت دارند، گاهی اوقات فکر می کنند که با انتخاب نژادی با پوشش کم، کم یا بدون پوشش می توانند از این مشکل جلوگیری کنند. با این حال، به علت اینکه بزاق باعث ایجاد این مشکل می شود، بعید به نظر می رسد که کمکی کند.

 

پیشنهاد ما:

پیش از اقدام  گرفتن گربه با اشخاصی که تجربه نگهداری از گربه ها را دارند مشورت بکنید.

تا دریابید یک گربه به عنوان مثال در یک ماه چه میزان هزینه غذا و وسایل و… دارد.

بعد از مشورت می توانید با توجه به بودجه تان تصمیم قطعی بگیرید.

 

سپاس به خاطر همراهی شما (:

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.