دانستنی های سگ, نگهداری از سگ ها

معرفی وفادارترین نژادهای سگ

آکیتا

سگ‌ها در سراسر دنیا به وفاداری و مهربانی معروف هستند، با این حال خصوصیت اخلاقی نژادهای مختلف سگ با هم متفاوت است و برخی از آن‌ها وفادارتر از بقیه نژادها هستند. بدون شک سگ‌هایی که وفاداری بیشتری دارند؛ سازگاری بالایی برای زندگی در کنار انسان‌ها داشته و به خوبی می‌توانند با اعضای خانواده ارتباط دوستانه‌ای برقرار کنند. از این رو ما در این مقاله سعی داریم تا با معرفی وفادار ترین نژاد سگ شما را در انتخاب مناسب حیوان خانگی‌تان یاری دهیم، پس تا پایان این مقاله جذاب پت شاپ تام و جری با ما همراه باشید.

علت اصلی وفاداری سگ‌ها

سگ‌ها به طور غریزی وفادارند و ترشح هورمون اکسی توسین در ایجاد صمیمیت آن‌ها با انسان تاثیر چشمگیری دارد، برای مثال آن‌ها می‌توانند به خوبی از صاحبان خود دفاع کرده و یا در صورت بروز شرایط روحی نامساعد برای انسان‌ها، همچون یک دوست و سگ وفادار همراه آن‌ها باشند. تجربه نشان داده که سگ‌های وفادار فرمان‌پذیری بهتری نسبت به صاحبان خود دارند و به خوبی می‌توانند فرامین تربیتی را انجام دهند، تمامی این مسائل باعث شکل گیری یک رابطه عمیق عاطفی میان سگ‌ها و انسان‌ها شده و هم‌زیستی مسالمت آمیزی را برایشان رقم خواهد زد. در صورتی که شما علاقه‌مند به نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی هستید می‌توانید مقاله همه چیز درباره نگهداری سگ را مطالعه نمایید.

وفادار ترین سگ‌های جهان

سگ‌ها در سراسر دنیا به عنوان حیواناتی با شخصیت اجتماعی شناخته‌ می‌شوند که وابستگی زیادی نسبت به صاحبان خود دارند و به خوبی احساسات آن‌ها را درک می‌کنند. بسیاری از روانشناسان معتقدند که نگهداری از سگ‌ها تاثیر بسیاری در ترشح هورمون دوپامین در انسان‌ها داشته و از بروز افسردگی در آن‌ها جلوگیری می‌کند، به همین سبب روز به روز به تعداد افراد علاقه‌مند به نگهداری از این حیوانات وفادار در سراسر جهان افزایش پیدا کرده است که در ادامه با ارائه لیستی به معرفی وفادارترین سگ‌های جهان می‌پردازیم:

  1. ژرمن شپرد

این نژاد قدرتمند و باهوش، به دلیل وفاداری، فرمان پذیری و هوش سرشارش شناخته شده است. این ویژگی‌ ها در ژرمن شپردها باعث شده که در نهادهای مختلف مانند پلیس، ارتش و خدمات جست و جو و نجات مورد استفاده قرار گیرند. ژرمن‌ها از اصیل‌ترین و وفادارترین نژادهای سگ به شمار می‌روند. آن‌ها می‌توانند به خوبی با انسان‌ها ارتباط برقرار کرده و محافظان خوبی برایشان باشند. سگ‌های نژاد ژرمن شپرد سازگاری بالایی برای زندگی با شرایط مختلف آب و هوایی دارند که این ویژگی باعث شده تا از آن‌ها به عنوان محبوب‌ترین نژادها نام برده شود. برای مطالعه بیشتر می‌توانید مقاله آشنایی کامل با سگ‌های نژاد ژرمن شپرد را مطالعه بفرمایید. در ادامه به معرفی سگ های وفادار تاریخ میپردازیم.

ژرمن شپرد

  1. آکیتا

این سگ‌های ژاپنی از قدیمی‌ترین و وفادارترین نژادهای سگ هستند که می‌توانند همچون نگهبان از صاحبان خود مراقبت ‌کنند. آکیتاها از نظر شخصیتی بسیار وابسته‌اند و ممکن است که در طول روز پا به پای شما حرکت کرده و حس وفاداری‌شان را به شما نشان دهند، به همین سبب بهتر است که آن‌ها را برای مدت طولانی در خانه تنها نگذارید. این نژاد به عنوان وفادار ترین سگ جهان شناخته میشود.

  1. لابرادور رتریور

لابرادور رتریور‌ها به دلیل مهربانی و فداکاریشان طرفداران بسیاری در سراسر جهان و به‌خصوص آمریکا دارند. این سگ‌ها بسیار اجتماعی و وفادارند و به خوبی با تک تک اعضای خانواده و به ویژه بچه‌ها ارتباط صمیمانه‌ای برقرار می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نژاد سگ لابرادور رتریور را مطالعه نمایید.

  1. باکسر

سگ‌های آلمانی اصیل باکسر وفاداری زیادی نسبت به صاحبان خود دارند و می‌توانند همچون یک دوست مهربان همراه شما باشند، به همین سبب نباید آنها را برای مدت طولانی تنها بگذارید. باکسر علاقه زیادی به بازی کردن و تفریح دارند و اگر قصد به سرپرستی گرفتن آنها را دارید لازم است که وقت زیادی را برای سپری کردن با آن‌ها در نظر بگیرید.

  1. بیگل

بیگل‌ها جزو سگ‌های شکاری وفادار به شمار می‌روند و به دلیل داشن رفتار صمیمانه با انسان‌ها سازگاری بالایی برای زندگی در کنار آن‌ها دارند. این سگ‌ها به طور ذاتی بازیگوش هستند و علاقه زیادی به شکار کردن و کشف اجسام متحرک دارند. اگر که شما قصد نگهداری از بیگل‌ها را در فضای آپارتمانی دارید؛ بهتر است که به طور روزانه زمان کافی برای ورزش کردن و تخلیه انرژی آنها در نظر بگیرید.

سگ بیگل

  1. دوبرمن

دوبرمن‌ها جزو سگ‌های نگهبان هستند و به شجاعت و وفاداری معروف‌اند، همچنین به دلیل تیزهوشی و حس بویایی بالا از آن‌ها به عنوان سگ‌های پلیس نیز استفاده می‌شود. این سگ‌ها فعالیت بدنی بسیار بالایی داشته و برای زندگی در فضای آپارتمانی مناسب نیستند.

  1. گلدن رتریور

وفاداری و مهربانی از خصوصیات بارز گلدن رتریورها به شمار می‌رود. این سگ‌ها رفتار دوستانه‌ای با انسان‌ها داشته و برای زندگی در کنار اعضای خانواده انتخاب مناسبی هستند. گلدن رتریورها به سه نژاد انگلیسی، آمریکایی، کانادایی دسته‌بندی می‌شوند که ظاهرشان متفاوت و خلق و خویشان یکسان است. در صورتی که شما علاقه‌مند به مطالعه در این زمینه هستید؛ می‌توانید مقاله معرفی نژاد سگ گلدن رتریور را مطالعه بفرمایید.

گلدن رتریور

  1. یورکشایر تریر

سگ‌های آپارتمانی یورکشایر از وفادارترین سگ‌های نژاد کوچک هستند و علاقه زیادی به مراقبت کردن از سرپرست خود دارند. این سگ‌های محبوب ماجراجو و باهوش هستند و به سرعت فرامین آموزشی را یاد می‌گیرند. این سگ‌ها به دلیل سازگاری بالا با شرایط مختلف آب و هوایی می‌توانند در طول سفر نیز شما را همراهی کنند.

  1. شیتزو

سگ‌های خونگرم و وفادار شیتزو برای زندگی در فضای آپارتمانی کاملاً مناسب هستند و به خوبی با اعضای خانواده و بچه‌ها رابطه صمیمانه‌ای برقرار می‌کنند. آن‌ها سازگاری بالایی با شرایط مختلف دارند و به سرعت خود را با آن وفق می‌دهند. شیتزوها براساس شکل ظاهری‌‌شان به سه نژاد آمریکایی، اروپایی و سلطنتی دسته‌بندی می‌شوند.

  1. داکسهوند

سگ‌های وفادار داکسهوند جزو وفادارترین سگ‌های نژاد کوچک هستند و به سه دسته مینیاتوری، عروسکی و استاندارد تقسیم می‌شوند. این سگ‌ها بسیار شجاع و باهوش‌اند و علارغم ظاهر کوچک‌شان به خوبی از صاحبان خود مراقبت می‌کنند.

   ۱۱. باست هاند

سگ باست هاند، نژادی با قدمت بیش از ۲۰۰۰ سال، که منشا آن به فرانسه و انگلستان برمیگردد. این نژاد در ابتدا برای شکار گوزن و خرگوش استفاده می شد، اما به دلیل ظاهر دوست داشتنی و شخصیتی بسیار مهربان، کم کم به خانه راه پیدا کرد. سگ های باست هاند به دلیل شخصیت مهربان و آرام خود مشهور شدند؛ همچنین این نژاد با کودکان و سایر حیوانات خانگی به خوبی رفتار می کنند. یکی ئیگر از ویژگی های این نژاد در کنار وفاداری، آرام و صبور بودن است. 

   ۱۲. پودل

سگ پودل، نژادی با قدمت بیش از ۴۰۰ سال است که منشا آن به آلمان و فرانسه می رسد. این نژاد در ابتدا برای شکار پرندگان آبزی استفاده می شد، اما به تدریج زیبایی، وفاداری و هوش این نژاد زبان زد شد. سگ های پودل از جمله باهوش ترین نژادهای سگ هستند و بدون نیاز تایم زیاد تربیت میشوند. سگ های پودل بسیار مسئولیت پذیر و وفادار هستند و تا آخر عمر عاشق شما میمانند.

  ۱۳. بولداگ

این سگ با عضلات قوی، چهره‌ای پر چین و چروک و پوزه کوتاه دارای قلبی بسیار مهربان و وفاداری بی اندازه است. مهربان و با محبت، وفادار و صمیمی، آرام و صلح‌جو، باهوش و قابل آموزش، بازیگوش و پرانرژی
سازگار با کودکان و دیگر حیوانات خانگی از ویژگی های بارز این نژاد است.

   ۱۴. کاوالی

کاوالی کینگ چارلز اسپانیل یک نژاد سگ محبوب است که به دلیل ظاهر زیبا و شخصیت مهربانش شناخته شده است. این سگ ها کوچک هستند، با بدنی عضلانی و گوش های بلند و آویزان. آنها معمولاً دارای کت بلند و ابریشمی هستند که می تواند به رنگ های مختلف از جمله قهوه ای، سفید و سیاه باشد. کاوالیرها به عنوان سگ های همراه بسیار خوبی شناخته می شوند. آنها مهربان، صبور و دوست داشتنی هستند و با کودکان و سایر حیوانات خانگی به خوبی رفتار می کنند. آنها همچنین نسبتاً باهوش هستند و آموزش آنها آسان است.

داکسهوند

شرایط نگهداری از سگ‌های وفادار

نحوه نگهداری از سگ‌های وفادار ارتباط مستقیمی با خلق و خوی آن‌ها داشته و لازم است که شما با شناسایی ویژگی‌هایی ذاتی‌شان از آن‌ها مراقبت کنید زیرا در صورت عدم توجه به این موضوع ممکن است آسیب‌های جدی جسمی و روحی به آن‌ها وارد شود. از نکات مهمی که در نگهداری از سگ‌ها حائز اهمیت است می‌توان به غذای سگ‌ و خرید مواد غذایی از پت شاپ معتبر، توجه به مسائل نظافتی (استحمام، برس کردن، مسواک زدن)، واکسیناسیون به موقع، چکاپ منظم و صرف زمان کافی جهت انجام فعالیت‌های ورزشی و سرگرم‌کننده اشاره کرد.  

جمع‌بندی

وفاداری، ویژگی ذاتی بسیاری از سگ ها است. با انتخاب نژاد مناسب و مراقبت صحیح، می توانید از همراهی و وفاداری یک سگ دوست داشتنی در طول زندگی خود لذت ببرید. مسلماً شناخت وفادارترین سگ‌های جهان تاثیر بسیاری در انتخاب و به سرپرستی گرفتن آنها دارد که در این مقاله سعی شد با معرفی ۱۴ نژاد برتر وفادار سگ و معرفی ویژگی‌شان افراد علاقه‌مند به نگهداری از حیوانات را راهنمایی کنیم.

آیا سگ‌های آکیتا وفادار هستند؟

بله، این سگ‌های ژاپنی جزو وفادارترین نژادهای سگ هستند و می‌توانند نگهبان صاحبان خود باشند.

یورکشایرها و داکسهوندها از وفادارترین سگ‌های نژاد کوچک محسوب می‌شوند.

نگهداری اصولی از این سگ‌ها مستلزم صرف زمان کافی برای انجام فعالیت ورزشی و توجه به تغذیه، بهداشت و واکسیناسون به موقع آن‌ها می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *