برای گربه چی بخریم؟, دانستنی های گربه

راهنمای خرید غذای کنسروی گربه و نحوه مصرف

راهنمای خرید غذای کنسروی گربه

سلامتی، شادی، زیبایی و خوش اخلاقی گربه در این روزها و همچنین داشتن عمر طولانی در سال های آینده زندگی، همه و همه رابطه مستقیم با تغذیه باکیفیت و متعادل او از همان روزهای اول کودکی و سپس جوانی او دارد. اگر به دنبال یک زندگی فوق العاده برای گربه نازتان هستید نوشته پت شاپ تام و جری یعنی راهنمای خرید غذای کنسروی گربه و طریقه مصرف را بخوانید تا با غذای کنسروی گربه و مزایا و معایب مصرف این نوع از خرید غذای گربه آشنا شوید

غذای کنسروی گربه چیست؟

غذای کنسروی گربه نوعی غذای مرطوب گربه است که با قرار گرفتن مواد پروتئینی در ابعاد و حالت های فیزیکی متنوع، سبزیجات و… به همراه آب یا آب گوشت در ظروف مخصوص کنسرو میشود.

*غذاهای مرطوب گربه (سوپ و کنسرو گربه) غذاهایی هستند که حداقل ۵۰-۶۰ درصد و حداکثر ۷۰-۸۰ درصد رطوبت دارند.

غذای کنسروی گربه

تاریخچه تولید غذای کنسروی گربه

اولین بار برند Gaines Food® غذای کنسروشده گربه را در دهه ۱۹۳۰ معرفی کرد. با شروع جنگ جهانی دوم تولید غذاهای گربه بیشتر به سمت غذای خشک رفت اما بعد از جنگ جهانی دوم و ایجاد رونق اقتصادی بیشتر در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ بسیاری از شرکت ها خط تولید غذای حیوانات خانگی را به محصولات انسانی خود اضافه کردند. از جمله این برندها میتوان به برند های General Foods ،®Quaker Oats ،Campbell’s Soups ،®Mars ،®Lipton ،®Post ،Carnation® و Nabisco® اشاره کرد. بیشتر غذای کنسروشده گربه تولیدی در این زمان کنسرو ماهی بود. امروزه غذای کنسروی گربه در انواع مدل ها و طعم ها موجود می باشد و گربه های شما با هر سلیقه ای می توانند یک انتخاب و فوق‌العاده از میان صدها کنسرو موجود در بازار داشته باشند.

در ایران اولین بار شرکت بهین تاش غذاهای حیوانات خانگی خود را با نام نوتری پت تولید و روانه بازار کرد.

امروزه کنسرو های با کیفیت ایرانی در کنار کنسرو های گربه خارجی در بازار طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند که در قسمت معرفی بهترین کنسرو های گربه در همین مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

چرا باید به گربه ام غذای کنسروی بدهم؟

همانطور که میدانید گربه ها گوشتخوار آفریده شده اند. پس نیاز غریزی آن ها این است که گوشت در برنامه غذایی روزانه آنها جای گیرد. اما خوردن گوشت به صورت خام برای گربه ها به خصوص گربه های خانگی ممکن است خطرناک باشد. به این دلیل که احتمال ایجاد انگل یا انتقال باکتری به بدن گربه از گوشت‌های خام وجود دارد و همچنین هضم برخی گوشت های خام با توجه به میزان فعالیت گربه ها در آپارتمان سخت است.

گوشت های پخته شده به صورت غذاهای خانگی گربه پیشنهاد بهتری نسبت به خام خواری گربه هستند و مصرف آن ها می‌تواند بسیار مفید باشد اما یک مشکل اساسی دارند! مصرف همیشگی این غذاها احتمال کمبود یا استفاده بیش از حد از برخی فاکتورهای تغذیه ای را افزایش می دهد.

غذاهای تجاری گربه زیر نظر متخصصان زبده با در نظر گرفتن نیازهای جسمانی گربه‌ها در هر سن طراحی شده اند و میزان چربی، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی آن ها به طور دقیق اندازه گیری شده است. در میان غذاهای تجاری گربه غذای کنسروشده گربه به این دلیل که حاوی تکه ها یا ذرات گوشت واقعی هستند غریزه گوشتخواری گربه را بهتر از غذای خشک ارضاء کرده و تغذیه ای لذت بخش تر و مطابق با سلیقه گربه را به آن ها هدیه می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با غذاهای مرطوب گربه مقاله راهنمای خرید غذای مرطوب گربه (کنسرو و پوچ) را بخوانید.

کنسرو گربه

خط تولید غذای کنسروی گربه

بسته به نوع کنسرو گربه، انواع گوشت های یخ زده یا عادی مثل (مرغ، گوساله، اردک، ماهی، میگو و…) به صورت کاملاً نرم و یکدست، قطعه قطعه، ریش ریش و… یا به همراه سبزیجات یا بدون آن ها در کنار آب یا آب گوشت و مواد افزودنی مورد نیاز یا مکمل های ویتامین، درون ظروف مخصوص غذای کنسروی در شرایط خلأ و در حرارت بالا کنسرو می شوند. در کارخانجات تولید غذای کنسروشده گربه در بیشتر مراحل، کنترل کیفیت صورت گرفته تا غذای تولیدی با درجه کیفیت بالا و سلامت کامل در اختیار گربه شما قرار بگیرد.

ویژگی های غذای کنسروشده گربه

در این بخش از مقاله (راهنمای خرید غذای کنسروی گربه و طریقه مصرف) به بررسی ویژگی ها مثبت و منفی غذای کنسرو گربه میپردازیم.

مزایای غذای کنسروی گربه

رطوبت بالا

گربه ها در خوردن آب تمایل زیادی نشان نمی دهند. حتماً لازم است شیوه مورد علاقه نوشیدن آب توسط گربه تان را پیدا کنید. اما چیزی که مهم است این است که همیشه آب آشامیدنی تازه، تمیز و خنک در چند قسمت خانه حاضر باشد.

در کنار نوشیدن طبیعی آب بسیار مهم است که غذای گربه رطوبت کافی را به بدن او برساند. غذاهای خشک به دلیل از دست دادن آب، رطوبت مورد نیاز بدن گربه ها را تامین نمی کنند و استفاده همیشگی از آن ها بدن گربه را با کم آبی مواجه خواهد کرد.

آب برای سم زدایی از بدن و کارکرد کلیه ها ضروری است. همچنین آب همچون الکترولیت عمل کرده و برای اعصاب گربه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

نشانه‌های کم آبی بدن گربه چیست؟
 • نفس نفس زدن
 • کم شدن حالت انعطاف پذیری پوست
 • بی حال بودن
 • افزایش ضربان قلب
 • بی اشتهایی
 • خشکی دهان
 • افتادگی زیر چشم ها
 • افسردگی

کم آبی می تواند به پوست گربه آسیب رسانده و آن را خشک و بدون ارتجاع کند. علاوه بر آن کم آبی بدن موجب ایجاد یبوست در گربه ها شده که این اتفاق می تواند برای آن ها آزاردهنده باشد. کم آب شدن بدن گربه در درجات بالاتر موجب ایجاد فشار زیاد بر روی کبد و کلیه شده و بیماری‌های کبدی و کلیوی را ایجاد میکند. متاسفانه در برخی موارد کم آبی می تواند موجب مرگ گربه شود.

یک تغذیه متعادل، تغذیه ای است که تمام فاکتورهای لازم برای رشد کافی و سلامت گربه را در خود داشته باشد. غذای خشک مقادیر مناسب ویتامین ها، کربوهیدرات، پروتئین و… را به بدن گربه می رساند اما تنها حاوی نهایتاً ۱۰ درصد رطوبت می باشد. لازم است بقیه رطوبت مورد نیاز گربه‌ها را از طریق غذاهای مرطوب تامین کنید. غذاهای کنسروی گربه با داشتن حدود ۸۰ درصد رطوبت، نیاز گربه به آب را تامین کرده و تمام ریز مغذی های ضروری را به او می رسانند.

غذای کنسرو برای گربه

پروتئین بالا

غذای کنسروشده گربه در اصل گوشت های کنسرو شده به همراه مواد اضافه شده هستند؛ همین دلیل (وجود گوشت به عنوان جزء اصلی غذاهای کنسروی) این غذاها را به منبع خوبی برای رساندن پروتئین به بدن گربه ها تبدیل کرده است. گوشت و آبگوشت موجود در کنسرو های گربه یک منبع کامل و عالی از پروتئین حیوانی را در اختیار گربه دلبندتان قرار خواهند داد.

گوشت واقعی

ممکن است این سوال ذهن تان را به خود مشغول کند که غذای خشک و مرطوب هر دو حاوی پروتئین های مورد نیاز برای گربه هستند. پس از لحاظ رسیدن پروتئین به بدن گربه غذای خشک هم پاسخگو خواهد بود؛ پس چه احتیاجی به غذای مرطوب دارند؟

یک تفاوت مهم و از مزایای غذای کنسروی برای گربه نسبت به خشک این است که این غذاها حاوی گوشت های طبیعی هستند نه کنجاله یا پروتئین یا عصاره گرفته شده از گوشت! لذت به دندان کشیدن گوشت شکار از ابتدا در غریزه گربه ها وجود داشته و شما با ارائه یک کنسرو خوشمزه و با کیفیت می توانید تجربه دوباره این حس را به گربه نازتان هدیه کنید.

غذای کنسروی گربه

کربوهیدرات کم

غذاهای مرطوب از جمله غذای کنسروشده گربه به علت عدم استفاده از غلات نظیر (برنج، نشاسته، سویا، ذرت و… ) کربوهیدرات کمتر و در نتیجه کالری پایین تری دارند که از چاقی جلوگیری کرده و مشکلات ناشی از اضافه وزن گربه را به حداقل می رساند.

اضافه وزن و چاقی گربه می تواند مشکلات زیر را برای گربه شما ایجاد کند:

 • کُندی در حرکت
 • درد مفاصل
 • مشکلات قلبی و کبدی
 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • کاهش ظرفیت تنفسی
 • کاهش قدرت دفاعی بدن
 • مشکلات عصبی
 • مشکلات مثانه
 • کاهش عمر

کربوهیدرات به میزان متوسط خیلی مشکل ساز نخواهد بود و حتی می‌تواند فوایدی هم به بدن گربه شما برساند؛ اما باید میزان مصرف غذاهای خشک و تر را به نحوی تنظیم کنید که تعادل در تغذیه گربه به هم نخورد. در ادامه مقاله در قسمت طریقه مصرف اصول یک تغذیه مناسب و حساب شده را شرح خواهیم داد.

ویتامین ها و املاح معدنی کنترل شده

همانطور که پیش از این اشاره کردیم کمبود یا زیاد شدن یک ویتامین ممکن است مشکلات جدی در سلامتی را ایجاد کند. درصد ویتامین ها به خصوص ویتامین های محلول در چربی نظیر ویتامین D3 و املاح معدنی چون ید، مس، کلسیم، منیزیم، فسفر و… باید طبق توصیه AAFCO (انجمن رسمی کنترل غذای آمریکا) باشد و درصد های دقیق این مواد در روی بسته بندی محصول روشن و مشخص نوشته شده باشد. غذاهای تجاری گربه باکیفیت باید از قوانین AAFCO پیروی کرده و تغذیه سالم و کنترل شده را در اختیار پت شما قرار دهند.

غذای کنسروی گربه

جویدن راحت

یکی دیگر از مزایای غذای کنسروی گربه نسبت به غذای خشک جویدن بسیار راحت این غذاهاست. برای بچه گربه هایی که تازه از شیر گرفته شده اند و به جویدن مواد غذایی سخت و سفت عادت ندارند؛ کنسرو های گربه به خصوص کنسرو های پته بسیار مناسب خواهند بود. از طرفی گربه‌های پیر و سالخورده و گربه های دارای مشکلات دندانی نیز بدون زحمت می توانند غذاهای گوشتی کنسرو را بخورند.

هضم خوب

غذای کنسروشده گربه به دلیل نرمی و رطوبت بالا هضم راحتی دارد و به پس از مصرف یک وعده غذای کنسروی گربه حس سنگینی، مشکل در گوارش و دفع نخواهد داشت.

طعم دوست داشتنی

یکی از بهترین انتخاب ها برای گربه های بدغذا کنسروهای گربه می باشد. غذای کنسرو گربه با داشتن گوشت، آب گوشت و سبزیجات یک طعم بسیار خوشمزه، کامل و لذت بخش را به گربه ها ارائه می کند و گربه ها با هر سلیقه ای عاشق طعم واقعی این غذا خواهند شد.

کنسرو گربه

بوی وسوسه انگیز

یکی از مهم ترین ویژگی های غذای کنسرو شده گربه بوی فوق العاده قوی و وسوسه انگیز آنهاست. گربه های سال خورده که به دلیل ضعیف شدن پیاز های بویایی تمایلی به خوردن غذاهای خشک نشان نمیدهند با غذاهای کنسروی گربه به خوردن غذای خود علاقه مند می شوند.

جالب است بدانید گربه ها غذاهای خود را از روی بوی آنها انتخاب می کند! پس بوی غذای گربه در تمایل نشان دادن آن ها به غذا بسیار مؤثر است.

ویژگی های منفی غذای کنسروی گربه

ظروف نامناسب

درب ظروف کنسروی پس از باز شدن تیز، برنده و خطرناک است و باید مراقب بریدگی صورت گربه ها هنگام مصرف این نوع غذا باشید. بهتر است غذای کنسرو شده گربه را از ظرف کنسرو خارج کرده و در ظرف غذای گربه بریزید و اضافه آن را در ظرف شیشه ای در یخچال نگهداری کنید.

کثیف کاری هنگام مصرف 

غذاهای خشک به دلیل خشک بودن نگهداری راحت تری دارند و هنگام مصرف در صورت ریختن غذا مشکل جدی را ایجاد نمی‌کنند. اما غذاهای کنسروی و مرطوب به دلیل داشتن آب می‌توانند منجر به کثیف شدن صورت و دهان گربه و اطراف ظرف شوند.

هنگام مصرف غذای کنسروی گربه، آن را روی فرش خانه و… نگذارید. بهتر است آن را روی محلی قابل شستشو قرار دهید.

غذای کنسرو برای گربه

کنسرو گربه

فساد سریع

غذای کنسرو برای گربه پس از باز شدن تا ۷۲ ساعت قابل مصرف هستند و پس از آن خراب شده و استفاده از آن ها می تواند موجب مریضی و مسمومیت گربه شود. در صورت عدم مصرف غذای کنسروشده گربه پس از باز شدن حتما آن را به ظروف شیشه‌ای درب دار منتقل کرده و در یخچال قرار دهید تا روند فساد غذا را کندتر کنید.

توجه:

قرار دادن غذای مرطوب داخل فریزر و انجماد به منظور نگهداری طولانی تر موجب آسیب به بافت و طعم غذای کنسروشده گربه می شود.

قیمت بالا

در مقایسه با غذاهای خشک، سوپ ها و کنسرو های گربه نسبت به حجم و کالری، زیاد مقرون به صرفه محسوب نمی شوند و قیمت بالایی دارند.

انواع غذای کنسرو برای گربه

همانطور که در مقاله راهنمای خرید غذای پوچ گربه (سوپ گربه) اشاره کردیم برای بچه گربه ها و گربه های بالغ انواع مختلف غذای گربه نظیر کنسرو گربه در طعم های گوناگون موجود میباشد. شما میتوانید کنسرو های باکیفیت را در انواع طعم ها نظیر: مرغ، بوقلمون، گوشت گوساله، انواع ماهی، میگو و… تهیه کنید.

کنسرو های ریکاوری نیز برای گربه هایی که نقاحت بعد بیماری یا جراحی را میگذرانند تولید میشود.

انواع بافت غذای کنسروی گربه:

 • پته: بافتی کاملا نرم و یکدست
 • خرد شده (قیمه شده): تکه تکه های ریز
 • در ژله (شیره گوشت): تکه های متوسط گوشت درآب ژله (شیره غلیظ) گوشت
 • لقمه ای: تکه های مکعبی و یکدست
 • رُست شده: ریش های غیر همسان بزرگ و کوچک از گوشت (مشابه تن ماهی)
 • با گوشت بزرگ: دارای قطعات سایز بزرگ گوشت
 • ریش شده: حاوی گوشت های ریش ریش ریز
 • اسلایسی: قطعات گوشت پهن و یک اندازه
انواع کنسرو های گربه پت شاپ تام و جری

انواع کنسرو های گربه پت شاپ تام و جری

پیش از خرید غذای کنسروی گربه به این نکات توجه کنید:

 • بیشترین جزء تشکیل دهنده غذا را چک کنید؛ گوشت باید بالاترین میزان ماده تشکیل دهنده کنسرو گربه باشد.
 • در هنگام خرید کنسرو گربه دقت کنید نوع گوشت حتماً ذکر شده باشد. غذاهایی که نوع گوشت آنها مشخص نیست و روی بسته بندی شان نوشته شده دارای گوشت، مطمئن نیستند و نباید خریداری شوند.
 • تاریخ انقضاء روی بسته بندی را بررسی کنید تا برای گربه مشکلی به وجود نیاید و با نحوه نگهداری کنسرو گربه آشنا شوید.
 • سعی کنید از برند های باکیفیت و مطرح غذا تهیه کنید تا سلامت آینده گربه خود را تضمین کرده باشید.
 • هنگام خرید غذای کنسروی گربه دقت کنید که تنوع در غذای گربه را رعایت کرده و فقط از یک طعم استفاده نکنید. گوشت قرمز، گوشت ماهی، گوشت مرغ هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که برای سلامت گربه و تأمین نیازهای بدن او ضروریست؛ پس با رعایت تنوع در غذا هم گربه را از غذا خسته نکرده اید و هم اینکه همه ریزمغذی‌های مورد نیاز بدن گربه تان را به او رسانده اید.
 • از خرید کنسرو های گربه بیش از حد ارزان خودداری کرده و به کیفیت آنها شک کنید.
 • گربه ها به همان غذایی که اولین بار خورده و آن را پسندیده اند عادت میکنند پس سعی کنید غذایی با کیفیت و موجود در بازار را تهیه کرده تا در آینده مجبور به تغییر غذای گربه نشوید.
 • پیش از مصرف وزن گربه خود را چک کرده تا متناسب با نیاز بدنی او برایش غذا بریزید.

فرایند تغییر غذای گربه راحت نیست و برخی گربه ها بخاطر تغییر غیر اصولی غذا دچار بیماری هایی میشوند.

نکات مهم درباره نحوه نگهداری کنسرو گربه:

 • نیاز به نگهداری از غذای کنسرو برای گربه در یخچال نیست. می توانید آن ها را در کابینت یا در مکانی خشک و خنک و به دور از آفتاب نگهداری کنید.
 • در صورت نگهداری کنسرو در یخچال در زمان سرو صبر کنید تا دمای غذا به دمای محیط برسد.
 • نیاز به جوشاندن کنسرو گربه نیست! شما هر کجا که باشید فقط کافیست درب ظرف را باز کرده و غذا را برای گربه بریزید تا نوش جان کند.
 • کنسرو های گربه نیازی به گرم کردن ندارند اما برای برخی گربه ها به خصوص گربه های مسن می توانید غذا را کمی گرم کنید تا عطر و طعم آن بیشتر مشهود باشد اما غذا نباید داغ شود.

غذای کنسروشده گربه

طریقه مصرف کنسرو گربه:

> در مرحله اول پس از اندازه گرفتن وزن گربه و با در نظر گرفتن میزان فعالیت روزانه؛ اگر گربه تان فعالیت عادی و متوسط دارد طبق جدول تغذیه روی بسته عمل کنید. اما اگر او فعالتر یا کم تحرک تر از حد معمول است؛ میزان غذا را زیادتر یا کمتر کنید.

> استفاده از غذاهای مرطوب به تنهایی کافی نیست… درست است که استفاده از کنسرو های گربه بسیار سودمند است اما غذای خشک نیز دارای ریز مغذی ها و ویتامین های ضروری برای بدن است.

> بهترین تغذیه توصیه شده توسط دامپزشکان، تغذیه ای ترکیبی از غذاهای مرطوب و خشک است. به این صورت که اگر دو وعده در روز به گربه غذا می دهید یک وعده غذای خشک و یک وعده غذای تر

اگر سه وعده در روز به گربه غذا می دهید یک وعده غذای خشک و دو وعده غذای تر

اگر چهار وعده در روز به گربه غذا می دهید یک وعده غذای خشک و دو وعده غذای تر و یک میان وعده شامل میوه یا تشویقی های آماده و…

> در هنگام مصرف غذا آب در اختیار گربه قرار دهید.

> برای تغذیه راحت تر غذای خشک گربه را با آب، آب گوشت یا مرغ ترکیب کنید.

توجه:

شما می‌توانید یک وعده غذای کاملاً خشک و یک یا دو وعده غذای کاملاً تر به گربه دهید یا می توانید میزان مورد نیاز غذای تر و خشک متناسب با وزن و شرایط گربه را اندازه گرفته با هم ترکیب کرده و تقسیم بر ۲ یا ۳ وعده کنید.

بهترین کنسرو گربه کدام است؟

فریسکیز

شرکت پورینا به عنوان یکی از قدیمی ترین برند های تولید کنسرو در دنیا به حساب می آید. این برند با تولید کنسرو های متنوع از جمله غذای گربه فریسکیز به صورت کنسرو شده سهم بالایی از بازار فروش غذای کنسرو برای گربه را در اختیار دارد.

غذای کنسروی گربه فریسکیز

> کشور ساخت: فرانسه

> تنوع کنسرو گربه: بسیار بالا از لحاظ تنوع در طعم و نوع برش

> کیفیت: فوق العاده بالا

> ویژگی های مهم:

 • سوپر پرمیوم
 • حاوی ویتامین ها، امگا۳ و امگا۶
 • حاوی رطوبت کافی با سس

سیمبا

برند Monge با تولید محصولات با کیفیت از جمله غذای کنسروی گربه سیمبا، غذاهای خشک و… در تلاش است غذاهایی سالم و با کیفیت را برای سگ و گربه ها تولید کرده و سلامتی پت دلبند شما را تضمین کند.

غذای کنسرو گربه سیمبا

> کشور ساخت: ایتالیا

> تنوع کنسرو گربه: بالا از لحاظ تنوع در طعم / از لحاظ حالت فیزیکی بیشتر به حالت پته

> کیفیت: بسیار بالا

> ویژگی های مهم:

 • پروتئین بالا و هضم خوب
 • بدون انجام آزمایش حیوانی
 • به همراه عطر و بوی دوست داشتنی

استوزی

کمپانی آگراس پت فودز، تولید کننده کنسرو های خوشمزه استوزی اولین شرکتی است که توانسته غذایی با مواد اولیه ۱۰۰% طبیعی تولید کند. روش پخت غذاهای گربه استوزی به شکل آرام پز بوده و سلامت بسیار بالایی دارد.

غذای کنسروشده گربه استوزی

> کشور ساخت: ایتالیا

> تنوع کنسرو گربه: بسیار بالا از لحاظ تنوع در طعم و نوع برش

> کیفیت: فوق العاده بالا

> ویژگی های مهم:

 • مطابقت با ذائقه گربه ها
 • بدون انجام آزمایش حیوانی
 • بسیار سالم به همراه مواد اولیه کاملا ارگانیک

آنیموندا

برند آنیموندا یکی از نام آشناترین و باکیفیت ترین برند های تولید کننده غذای مرطوب سگ و گربه در دنیاست که با تولید کنسرو های کارنی و خوراک های کاسه ای ووم فیستن استقبال خوبی در بازار های دنیا و ایران دریافت کرده است.

کنسرو های گربه انیموندا

> کشور ساخت: آلمان

> تنوع کنسرو گربه: بالا از لحاظ تنوع در طعم / از لحاظ حالت فیزیکی بیشتر به حالت پته

> کیفیت: بسیار العاده بالا

> ویژگی های مهم:

 • طعم بسیار عالی با داشتن گوشت لذیذ و تازه
 • پروتئین بالا
 • بدون سویا، شکر و دیگر افزودنی ها و رنگ ها

غذای ارزان کنسروی گربه نوتری پت

شرکت بهین تاش اولین شرکتی در ایران است که موفق به کسب مجوز رسمی تولید غذای حیوانات خانگی در ایران شد. کنسرو گربه این شرکت مورد پسند بسیاری از گربه ها قرار گرفته و امروزه بهترین کنسرو گربه ایرانی محسوب میشود.

غذای کنسروشده گربه نوتری پت

> کشور ساخت: ایران

> تنوع کنسرو گربه: متوسط از لحاظ تنوع در طعم / از لحاظ حالت فیزیکی بیشتر به حالت پته

> کیفیت: بالا

> ویژگی های مهم:

 • مطابق با تکنولوژی روز دنیا
 • کامل و متعادل
 • غذای ارزان کنسروی گربه و باکیفیت

کنسرو ارزان با کیفیت شایر

محصولات شایر، از تمامی مجوزهای قانونی برخوردار بوده و با اعمال نظارت کیفی و دقیق، در عالی ترین سطوح ممکن، به تولید می رسد. شایر در ایران، مطابق با استانداردهای بین المللی، تولید می شود و با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی مدرن، فرایند کنترل کیفی محصولات را به صورت دقیق و مستمر، تضمین می کند.

غذای کنسروی گربه شایر

> کشور ساخت: ایران

> تنوع کنسرو گربه: بسیار بالا از لحاظ تنوع در طعم / از لحاظ حالت فیزیکی بیشتر به حالت پته

> کیفیت: بالا

> ویژگی های مهم:

 • حاوی ویتامین های ضروری
 • مواد استفاده شده طبیعی
 • کیفیت خوب و مقرون به صرفه

در راهنمای خرید غذای کنسروی گربه و طریقه مصرف تلاش کردیم به هر آنچه نیاز شما برای خرید کنسرو گربه بود بپردازیم.

شما برای گربتون از چه برندی کنسرو میخرید؟

 

استفاده از غذای مرطوب برای گربه‌ها چه فوایدی دارد؟

رطوبت بالا، پروتئین با کیفیت، کربوهیدرات کم، ویتامین ها و املاح معدنی متعادل شده، جویدن راحت، هضم آسان، طعم و بوی لذیذ

این محصولات در انواع بافت‌های متنوع گوشت تکه تکه شده، پته، تکه گوشت و ژله، لقمه ای، رُست شده، حاوی گوشت بزرگ، ریش شده و اسلایسی می‌باشند.

فاسد شدن سریع، عدم ماندگاری طولانی مدت و قیمت بالا از مهم‌ترین معایب غذاهای کنسرو شده می‌باشد.

author-avatar

درباره نویسنده تام و جری: اسما افخمی

اسما هستم روانشناس انسان ها و رفتارشناس سگ و گربه ها ! از روزی که وارد تیم پت شاپ تام وجری شدم باخودم عهد کردم با علمم سطح فرهنگ نگهداری و تربیت حیوانات خانگی در ایران رو هر روز بهتر از قبل کنم. این روزها با نوشتن مقالات کاربردی و انجام مشاوره به مامان باباهای پت کمک میکنم زندگی شاد و بی دردسری رو با حیوون خونگی شون داشته باشن.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *