دانستنی های گربه, سلامت گربه

درمان بیماری کلیه گربه با غذای رویال کنین

بازی گربه با اسباب بازی

کلیه ها اندام های حیاتی در بدن گربه ها هستند که وظایف مهمی مانند فیلتر کردن خون، دفع سموم، تنظیم تعادل مایعات و الکترولیتها و تولید هورمون را بر عهده دارند. بیماری کلیوی در گربه‌ها از بیماری‌های رایج به شمار می‌رود، که اکثراً در سنین بالا بروز می‌کند. همانطور که می‌دانید کلیه وظیفه تصفیه خون و سم‌زدایی در بدن را بر عهده دارد و در اثر نارسایی کلیه عوارضی همچون تجمع مواد سمی در خون، سنگ کلیه و مثانه به وجود خواهد آمد که زمینه‌ساز بیماری‌های متعدد در گربه‌هاست. پت‌‌های که دچار نارسایی کلیوی هستند لازم است که از رژیم غذایی مخصوصی استفاده کنند و به همین سبب غذای برند رویال کنین ضمن توجه به اهمیت این موضوع سعی کرده تا غذایی متناسب با شرایط جسمی و متابولیسم بدنی گربه‌های مبتلا به نارسایی کلیوی تهیه و به بازار عرضه کند. در صورتی که شما از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید؛ بهتر است برای آگاهی بیشتر در مورد رژیم غذایی مناسب جهت بهبود و کنترل بیماری کلیوی در گربه‌ها با ما تا پایان این مقاله از پت شاپ آنلاین تام و جری همراه باشید.

ویژگی غذای گربه بیماری کلیوی رویال کنین

تغذیه اصولی و سبک زندگی سالم از مهم‌ترین عوامل در کنترل بیماری کلیوی در گربه‌ها به شمار می‌رود. شرکت تولیدکننده غذای پتROYAL CANIN  با بررسی عوامل بروز نارسایی کلیوی و تاثیر مواد غذایی بر بهبود بیماری مزمن کلیه گربه‌ها در آزمایشگاه‌های پیشرفته، محصول درمانی خاصی را در انواع (غذای خشک، پوچ و کنسرو) به بازار عرضه کرده‌اند که با نام تجاری غذای گربه رنال بیماری کلیوی رویال کنین محبوبیت خاصی در میان صاحبان پت در سراسر دنیا دارد که مهم‌ترین ویژگی این محصول با کیفیت عبارت‌اند از:

 • تقویت عملکرد کلیه

این محصول درمانی و رژیمی با شناسایی مواد غذایی موثر در بهبود عملکرد کلیه، گام موثری در راستای سلامت حیوانات خانگی ایفا کرده‌است.

 • سطح پایین فسفر، سدیم

به دلیل اینکه افزایش سطح فسفر و سدیم باعث تجمع سموم در بدن گربه‌ها می‌گردد، به همین سبب رویال کنین به میزان کمتری از فسفر و سدیم در ترکیبات غذای مخصوص گربه با مشکل کلیوی استفاده کرده‌است. 

 • پروتئین باکیفیت و افزایش انرژی گربه‌ها

با توجه به اینکه گربه‌هایی که دچار نارسایی کلیوی هستند سطح انرژی کمتری دارند؛ بهتر است که از پروتئین باکیفیت برای جبران انرژی از دست رفته آن‌ها به کار برده شود.

گربه مریض

 • هضم و دفع آسان غذا

گربه‌هایی که دچار مشکل کلیوی هستند، متابولیسم بدنی پایینی دارند و به همین جهت در هضم و دفع غذا با مشکل مواجه هستند؛ غذای خشک درمانی گربه رویال کنین با استفاده از ترکیبات منحصر به فرد خود هضم و دفع غذا را برای آن‌ها آسانتر می‌کند.

 • تحریک اشتهای پت‌های بیمار

معمولاً گربه‌هایی که از نارسایی کلیوی رنج می‌برند تمایلی به غذا خوردن نشان نمی‌دهند؛ اما رویال کنین با شناخت ذائقه غذایی و استفاده از ترکیبات مورد علاقه گربه‌ها؛ اشتهای آن‌ها را تحریک کرده و آن‌ها را به غذا خوردن وادار می‌کند.

 • پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه و مثانه گربه‌ها

تجمع مواد سمی باعث بروز سنگ کلیه و مثانه می‌گردد و استفاده از این محصول منحصر به فرد تاثیر بسیاری در جلوگیری از این عارضه دارد.

 • قابل استفاده برای گربه‌های بالغ و مسن

معمولاً گربه‌های بالغ و مسن بیشتر در معرض مشکلات کلیوی قرار دارند و این محصول غذایی سازگاری بالایی با بدن آن‌ها دارد.

 • کاهش تجمع مواد زائد در خون گربه‌ها

تصفیه نشدن خون عوارض بسیاری از جمله تجمع مواد زائد را در پی دارد و فرمولاسیون خاص این محصول ضمن دفع سموم باعث بهبود عملکرد کلیه نیز می‌گردد.

 • تعادل PH خون گربه‌ها

اختلال در عملکرد کلیه، PH خون گربه‌ها را از تعادل خارج می‌کند؛ غذای درمانی بیماران کلیوی با ترکیبات خاص خود حالت اسیدی و قلیایی بدن گربه‌ها را به تعادل می‌رساند.

 • تقویت سیستم ایمنی

در ترکیبات این غذای درمانی از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری بدن گربه‌ها استفاده شده که علاوه بر درمان بیماری کلیه، باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی نیز می‌گردد.

 • خنثی کردن رادیکال‌های آزاد

مواد آنتی‌اکسیدانی موجود در غذای رنال رویال کنین با حذف رادیکال‌های آزاد موجود در بدن گربه‌ها، از بروز بیماری‌های خطرناک در آن‌ها جلوگیری می‌کند.

 • جلوگیری از ضعف و کاهش وزن

با توجه به سوخت ساز پایین بدن و بی‌اشتهایی بیماران کلیوی، علائمی مانند ضعف و کاهش وزن به وضوح قابل مشاهده‌است که غذای درمانی رویال کنین با بهره‌گیری از مواد پروتئینی و اسیدهای چرب باعث وزن‌گیری و شادابی بدن گربه‌های بیمار می‌گردد.

همچنین جهت اطلاع از ویژگی های برند رویال کنین، مقاله معرفی برند رویال کنین را مطالعه کنید.

آناتومی داخلی بدن گربه

فرمولاسیون غذای گربه رنال رویال کنین

غذای خشک گربه ROYAL CANIN RENAL با فرمولاسیون خاص و به منظور بهبود عملکرد کلیه در بسته‌بندی ۲ و۴ کیلوگرمی عرضه شده‌است که حاوی برنج ، چربی های حیوانی ، ذرت ، گلوتن گندم ، پروتئین گوشت با کیفیت ، گلوتن ذرت ، الیاف گیاهی ،مواد معدنی ، کاسنی خشک شده ، روغن ماهی ، روغن سویا ، ساکاریدهای فروکتو الیگو ، مخمر هیدرولیز شده ، عصاره گل همیشه بهار، اسید سیتریک، دانه پسیلیوم و ویتامین‌های A ، ویتامین D3 ، ویتامین E ، آهن ، ید ، مس ، منگنز، روی ، سلنیوم، کلسیم، منیزیم و اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ می‌باشد که ضمن تقویت عملکرد کلیه در کاهش مواد سمی موجود خون و تنظیم PH خون گربه‌ها بسیار موثر است. شما میتوایند برای خرید غذای گربه رویال کنین با ما در تماس باشید.

نحوه مصرف غذای گربه رنال با مشکل کلیوی رویال کنین

بهتر است که به هنگام استفاده غذای خشک گربه رنال رویال کنین با دامپزشک معالج گربه‌تان مشورت کرده و براساس سن، جثه و شرایط جسمانی گربه‌تان میزان مشخصی از ماده غذایی را در اختیار حیوان خانگی‌تان قرار دهید. مصرف آب یکی از تاثیرگذارترین مواد در بهبود بیماران کلیوی به شمار می‌رود و باعث دفع سموم در بدن گربه‌ها می‌گردد، به همین سبب لازم است که آب بیشتری را در اختیار حیوان خانگی خود قرار دهید تا در کنار مصرف غذای رژیمی و درمانی رویال کنین از آب نیز استفاده کند. لازم به ذکر است که غذای خشک گربه با بیماری کلیوی رویال کنین برای گربه‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود. در مقاله معرفی ۱۰ غذای گربه محبوب رویال کنین درمورد غذا ویژگی هایی که باید داشته باشد می توانید اطلاعات زیادی را کسب کنید.

بزرگ شدن کلیه گربه

بزرگ شدن کلیه در گربه ها، که به عنوان نفروماگالی نیز شناخته می شود، یک بیماری نسبتاً شایع است که می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. در حالی که بزرگ شدن کلیه همیشه به معنای وجود یک مشکل جدی نیست، اما می تواند نشان دهنده یک بیماری زمینه ای باشد که نیاز به درمان دارد. در ادامه به معرفی علل بزرگ شدن کلیه گربه، درمان و تشخیص آن را میپردازیم.

 • علت بزرگ شدن کلیه گربه

بیماری مزمن کلیوی (CKD): CKD شایع ترین علت بزرگ شدن کلیه در گربه ها است. CKD یک بیماری پیشرونده است که به مرور زمان به کلیه ها آسیب می رساند و در نهایت منجر به نارسایی کلیه می شود.
عفونت های کلیوی: عفونت های کلیوی، که به عنوان پیلونفریت نیز شناخته می شوند، می توانند باعث التهاب و بزرگ شدن کلیه ها شوند.
سنگ کلیه: سنگ کلیه می تواند لوله های کلیوی را مسدود کند و باعث تورم و بزرگ شدن کلیه ها شود.
بیماری های مادرزادی: برخی از گربه ها با ناهنجاری های مادرزادی کلیه متولد می شوند که می تواند منجر به بزرگ شدن کلیه ها شود.
سرطان کلیه: سرطان کلیه در گربه ها نسبتاً نادر است، اما می تواند باعث بزرگ شدن کلیه ها شود.

 • درمان بزرگ شدن کلیه در گربه ها

درمان بزرگ شدن کلیه در گربه ها به علت زمینه ای آن بستگی دارد. در برخی موارد، ممکن است نیازی به درمان نباشد. در موارد دیگر، درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تقویت عملکرد کلیه گربه با مصرف غذاهای رویال کنین

آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت های کلیوی
داروهای ضدالتهابی برای کاهش التهاب
رژیم غذایی خاص برای کمک به حفظ سلامت کلیه ها
مایعات داخل وریدی برای کمک به کم آبی بدن
دیالیز یا پیوند کلیه در موارد شدید

 • تشخیص بزرگ شدن کلیه در گربه ها

دامپزشک می تواند با معاینه فیزیکی و انجام آزمایشات مختلف، بزرگ شدن کلیه در گربه ها را تشخیص دهد. آزمایشات برای تشخیص بزرگ شدن گربه عبارتند از:

آزمایش خون
آزمایش ادرار
سونوگرافی
اشعه ایکس

جمع‎‌بندی

استفاده از تغذیه مناسب و رعایت سبک زندگی سالم برای گربه‌ها از موارد مهمی است که باید صاحبان پت توجه ویژه‌ای نسبت به آن داشته‌باشند. متاسفانه بیماری و نارسایی کلیوی در میان گربه‌‌ها بالغ و مسن بسیار شایع است و توصیه می‌شود که در کنار اقدامات درمانی از رژیم غذایی مناسب نیز برای حیوان خانگی‌تان استفاده کنید تا طول عمر آن‌ها افزایش یابد. در این مقاله از پت شاپ آنلاین تام و جری سعی کردیم با معرفی موثرترین غذای گربه جهت درمان بیماری کلیوی از برند مطرح رویال کنین نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی پت‌ها داشته‌باشیم.

 

آیا غذای گربه رویال کنین برای درمان بیماری کلیوی موثر است؟

بله، این محصول غذایی با دارا بودن پروتئین باکیفیت و فرمولاسیون خاصی که در ترکیبات آن به کار رفته‌است باعث بهبود عملکرد کلیه و دفع سموم زائد بدن گربه‌ها می‌شود.

استفاده از این ماده غذایی برای گربه‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود و بهتر است قبل از مصرف با دامپزشک متخصص و کارشناس تغذیه حیوانات مشورت نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *